logo

Baro Başkanı Göğebakan’dan ’10 Kasım’ mesajı

Erzurum Baro Başkanı Talat Göğebakan, “Dünya tarihinin seyrini değiştiren liderimiz Atatürk’ü vefatının 79’uncu yıldönümünde rahmet, minnet ve hasretle yad ediyoruz” dedi.

barUlu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk milletinin ortak ve tarihi bir değeri olmakla birlikte, Türkiye Cumhuriyeti’nin ana direği olduğunu ifade eden Göğebakan, şunları kaydetti:

 

“Atatürk, dünyanın çok nadir yetiştirdiği dahilerdendir. O, bütün bir tarihin seyrini değiştirmiştir. Atatürk, tarihte, memleketinin en büyük adamlarından biri olarak kalacaktır. Milletine bu kadar az zamanda bu ölçüde hizmet edebilen tek devlet adamı Atatürk’tür. Atatürk yalnızca Türk milletinin değil dünya üzerindeki ezilmiş milletlerinde önderi oldu. Çünkü onlar, atamızı örnek alarak bağımsızlıklarını kazandılar. Bir milleti, uçurumun kenarından sarsılmaz azmiyle kurtaran, kuvvetlendiren, yükselten yöneticiler arasında Atatürk, en birincisidir. Çağımızda hiçbir isim Atatürk’ün adı kadar büyük saygı yaratmamıştır. Türk milletinin büyük kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 79’uncu yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum. Yalnızca yurtta değil, dünyada da ’barış’ diyen Büyük Önder Atatürk, tüm dünyanın takdir ettiği büyük bir devlet adamıdır. Atatürk gibi insanlar bir nesil için doğmadıkları gibi belli bir devre için de doğmazlar. Onlar önderlikleriyle yüzyıllarca milletlerin tarihinde hüküm sürecek insanlardır. Kendisini bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?

bahis siteleri