logo

06 Temmuz 2014

BAŞBAKAN ERDOĞAN: ‘’ERZURUM DOĞUNUN İNCİSİ OLACAK’’

tayyip erdoğan

Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Seçimi öncesi yurt gezilerinin ikinci durağında Erzurum’da düzenlenen mitingde halka hitap etti.
Başbakan Erdoğan, Erzurum’un 30 Mart seçimlerinde milli irade hırsızlarına ders verdiğini belirterek, ‘’Erzurum doğunun incisi olacak’’dedi.
İstasyon Meydanı’nda düzenlenen ve Erzurumlulular’ın yoğun ilgi gösterdiği mitingde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Sevgili Erzurumlular, sevgili dadaşlar, bugün bir kez daha sizleri hasretle muhabbetle selamlıyorum. Bugün yine bizi bağrınıza bastınız. Var olasın dadaş, çok hayırlar göresin dadaş. Allah hepinizden razı olsun. Rabbim bu mübarek ayda Ramazanı şerifte tuttunuz oruçları, yaptığınız ibadetleri kabul etsin. 21 Mart’ta Erzurum’daydık. Erzurum’da muhteşem bir miting muazzam bir buluşma gerçekleştirdik. Erzurum o gün iradesine sahip çıkacağını gösterdi. Bütün saldırılar karşısında Erzurum dimdik ayakta olacağını gösterdi. O gün ne dedim ‘Ben burada olduğum sürece bu ülkeye hiçbir şey olmaz’. Dadaş sen böyle yiğit böyle mert böyle yürekli durduğun sürece namahrem eli bu ülkeye uzanamayacak. Erzurum’de yer Allahuekber, Erzurum’da gök Allahuekber, Erzurum’da dağ Allahuekberdir. 21 Mart’ta bu meydanda Erzurum Allahuekber dedi. 30 Mart’ta son sözünü sandıkta söyledi. Erzurum kendisine yakışanı yaptı. Yüzde 59 oy oranıyla Erzurum iradesine, hükümetine, ülkesine ve milletine sahip çıktı. Bütün Erzurum’a teşekkür ediyoruz. 30 Mart’ta sadece bizlere destek vermekle kalmadınız, Siz sandıkta, ilgili yerlere çok anlamlı bir ders verdiniz. Milli irade hırsızlarına ders verdiniz. Ülkemize ihanet eden şebekelere ders verdiniz. İhanet şebekeliriyle iş tutan CHP ve MHP’ya büyük bir ders verdiniz. Erzurum’u yürekten kutluyorum” dedi.

“ERZURUM’UN İSMİNİ LEKELEMEYE ÇALIŞAN PENSİLVANYA’YA EN DOĞRU CEVABI SİZ VERDİNİZ’’

Başbakan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Erzurum’un ismini lekelemeye çalışan Pensilvanya’ya en doğru cevabı siz verdiniz. Biz yaradılanı Yaradan’dan ötürü severiz. Ayrım yapamayız. Şu anda Erzurum’da bazı kardeşlerim, Türkçülüğe, Kürtçülüğe aldanıyor. Bizde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı var. Kürtçülük de yapmayalım, Türkçülük de yapmayalım. Birbirimizi Allah için sevelim. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. HDP’nin toplantılarına bakıyoruz, Türk bayrağını asmıyorlar. Türk de Kürt de birdir. Türk de benim kardeşim, Kürt de benim kardeşim. Dinimiz bunu emrediyor. Medeniyetimiz bunu emrediyor. Kardeşlerim Tayyip Erdoğan için İstanbul ne ise Erzurum odur. İzmir ne ise Van da odur. Sinop ne ise Hatay da odur. Biz buyuz. 81 vilayetin tamamında varız. Tamamında üniversite var mı? var. Ayrım yok. Bakın şimdi Hakkari’ye havaalanı yapıyoruz. Salonlardan salonlara değil, şantiyelerden şantiyelere koşan bir Cumhurbaşkanı göreceksiniz. Halk için hak için halka ve Hakka hizmet için çalışacak bir Cumhurbaşkanı göreceksiniz. Bizim davamız hizmet. Ama Pensilvanya’daki gibi değil. 10 Ağustos’ta bir ilk yaşanacak. Türkiye’de bir ilk yaşanacak. Sandıklarda adeta tarih yazılacak. Herkesin sandığa gitmesini, bu tarihe şahitlik etmesini istiyoruz. Herkesin sandığa gitmesini, sandıklara sahip çıkmasını istiyoruz. Allah bizleri millete hizmet yolundan ayırmasın. 10 Ağustos büyük Türkiye yolunda inşallah milat olsun. Dadaşlar unutmayın bize Allah yeter, bize millet yeter, bize Türkiye yeter”

‘’12. CUMHURBAŞKANINI MİLLETİM SEÇECEK’’

Erdoğan şöyle devam etti:
, “10 Ağustos’ta bir kez daha sandık başına gidiyoruz. Cumhuriyet tarihinde ilk kez halk cumhurbaşkanını doğrudan seçecek. Burada aracılar olmayacak. Vekiller değil asıllar seçecek. 10 Ağustosta ilk kez bu seçimi gerçekleştireceğiz. 2007’de 10. cumhurbaşkanının görev süresi dolunca adayımızı sayın Abdullah Gül olarak bildirdik. İlk tur oylamanın ardından hemen 367 diye bir hukuk garabeti ortaya çıkardılar. Kim yaptı bunu CHP. CHP’nin yandaşı o eski hukukçular yaptı. Ak Parti’ye Cumhurbaşkanı seçtirmek istemediler. Önce genel seçim kararı aldık. 22 Temmuz’da halkımız bize yüzde 47 oy oranıyla destek verdi. Aynı anda anayasayı değiştirmek için adımlarımızı attık. Bırakın cumhurbaşkanını halk seçsin dedik. Meclis’te bu değişikliği yaptık. Çankaya’dan veto yedik. Bir kez daha bunu yaptık. Halka gittik siz yüzde 69 oy oranıyla cumhurbaşkanını halk seçsin dediniz. Ey CHP, ey MHP, ey HDP hangi yüzle halkın karşısına gelip de inanmadığınız halkınızdan oy isteyeceksiniz. Bunlar halı aldattılar her zaman. Biz mutluyuz. Biz halkımızla çıktık yola. Halkımızla yürüdük. Yine halkımızla yürüyoruz. Halkımıza efendilik yapmak istediler. Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. 10 Ağustosta tecelli edecek. Cumhurbaşkanını sizler seçeceksiniz. Hiçbir baskı tehdit altında kalmadan hür iradenizle sizler seçeceksiniz. Bugüne kadar 11 Cumhurbaşkanı görev yaptı. Birkaç istisna dışında Cumhurbaşkanlığı Seçimleri hep büyük mesele oldu. Türkiye gereksiz gerilimlerin içine sokuldu. Demokrasi çok ağır yaralar aldı. Hiçbir tartışmaya mahal vermeden milletimiz sandığa gidecek oyunu kullanacak tercihini yapacak, 12. Cumhurbaşkanını milletim seçecek. 3 Kasım’da sandığa giderken de yeter karar milletin dedik. Sözü kararı, yetkiyi tamamen millete yani sizlere bırakmış oluyoruz. Sizin basiretine güveniyoruz. Siz ne diyorsanız en güzeli odur. Siz neyi tercih ederseniz en güzeli odur”
Başbakan Erdoğan daha sonra Erzurum Valiliği’ni ziyaret etmek için miting alanından ayrıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?

bahis siteleri