logo

02 Temmuz 2014

BAŞBAKAN ERDOĞAN ERZURUM’A GELİYOR

basbakan_erdogan_erzurum_mitinginde_cok_sert_konustu_h121528

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti’nin kendisini resmen Cumhurbaşkanı adayı olarak ilan etmesinin ardından, yurt gezilerine hafta sonu başlayacak.
Erdoğan’ın ziyaret programı önemli bir ayrıntı içeriyor; Başbakan, Cumhurbaşkanı adayı olduktan sonra ilk ziyaretini Samsun’a yapacak. Ardından da pazar günü Erzurum’a gelecek.
ÖZEL OLARAK MI SEÇİLDİ?
Erdoğan’ın aday olduktan sonra ilk ziyaretini Samsun’a, ikincisini ise Erzurum’a yapması, akıllara “ziyaret programı özellikle mi böyle yapıldı” sorusunu getirdi. Mustafa Kemal Atatürk de, Kurtuluş Savaşı’na 1919 yılında Samsun’a çıkarak başlamış, ardından Erzurum’a geçmişti.
KÜRSÜYE “İSTİKLAL MÜCADELESİ LİDERİ” ANONSUYLA ÇIKTI
Erdoğan bugün de resmen AK Parti’nin cumhurbaşkanı adayı olarak ilan edildikten sonra, konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelirken, “İstiklal Mücadelesinin Lideri” sözleriyle anons edilmişti.
ERDOĞAN DA “İSTİKLAL MÜCADELESİ” DEMİŞTİ
Başbakan Erdoğan, 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonları sonrasında yaptığı ilk kapsamlı açıklamada, 25 Aralık 2013’te Partisinin il başkanları toplantısında da, paralel yapıyla mücadele hakkında “bu bir istiklal mücadelesidir” demişti. Erdoğan, 30 Mart yerel seçimleri öncesinde yaptığı mitingi ve konuşmalarda da, yaşananları sık sık “İstiklal mücadelesi” olarak nitelendirmişti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?

bahis siteleri