logo

09 Temmuz 2014

BAŞKAN BİNGÖL, HANGİ İŞ ADAMINI ELEŞTİRDİ?

turkiye-isci-emeklileri-dernegi-sube-baskani-5145429_400

 

 

Türkiye Emekliler Derneği  Erzurum Şube Başkanı Ümit Bingöl, ramazan ayında  birçok emeklinin  yardıma muhtaç duruma geldiğini belirterek, Erzurum’daki bazı iş adamlarının, ramazan yardımları konusunda  duyarlı olmamasına tepki gösterdi.

Başkan Bingöl şöyle konuştu:

‘’Erzurum’da maalesef sosyal yardımlaşma ve dayanışma yok denecek kadar az. Bazı iş adamlarımızdan bazı üyelerimiz için yardım talep ettik ancak, olumlu cevap alamadık. Karadayı İnşaattan ev almak isteyen 150 üyemizin mağdur olmaması için Metin Karadayı’ya destek verdik. Bu konuda dernek olarak girişimlerde bulunduk.  Ancak bugün aradığımızda telefonlarına dahi çıkmıyor, inşaatla ilgili sorunu çözüldüğü için artık bizleri tanımıyor. Bu durum büyük bir vefasızlık örneği, yardımlaşma ve dayanışma duygusu Erzurum’da yok denecek kadar az. Bu durum gerçekten düşündürücü’’ dedi.

EMEKLİ GEÇİM MÜCADELESİ VERİYOR

Bingöl, emeklilerin geçim mücadelesi verdiğini belirterek, , 2014 yılının ilk altı ayında yüzde 3.27 ikinci altı ayda 5.7 enflasyon zammı verildiğini ve bu enflasyona göre verilen zamlara Türkiye Emekliler Derneği olarak karşı olduklarını  ifade etti.

Bingöl, “2014 yılının ilk altı ayında yüzde 3.27 ikinci altı ayda 5.7 enflasyon zammı verildi. Bu enflasyona göre verilen zamlara biz emekliler derneği olarak karşıyız. Türkiye Emekliler Derneği olarak şu anda ülke genelinde 100 şubeye ulaştıklarını belirterek, “Biz her zaman yüzdelik zamlara karşıyız. Devamlı makas açılmakta 2 bin 800 lira maaş alanla 730 lira gibi bir maaş alan emekliler arasında uçurum oluşuyor’’dedi

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?

bahis siteleri