logo

BAŞKAN BULUTLAR, ALMAN MECLİSİNİN KARARINI KINADI…

 

şlAlmanya Parlamentosu’nun 1915 olayları için ‘soykırım’ demesine yönelik yasa tasarısını kabul etmesine bir tepki de Palandöken Belediye Başkan Orhan Bulutlardan geldi.
Almanya’nın tarihte tescillenmiş hukuken ilk ve tek soykırımı Yahudilere yönelik olarak yaptığını hatırlatan Başkan Bulutlar, söz konusu tasarının Almanya parlamentosundan geçmesinin her hangi bir hükmü olmadığını ve iki ülke arasındaki ilişkilerde zarar vereceğini söyledi.
Alman Parlamentosunun kararını dostane bir tutum olarak görmediğini belirten Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, “Dünya tarihin de tescillenmiş hukuken ilk ve tek soykırım Almanlar tarafından Yahudilere yönelik olarak yapılmıştır. Soykırım görmek isteyenler şehirlerin de kurdukları fırınlara ve kendi tarihlerine baksınlar. Hiç bir siyasetçi, hiç bir tarihçi ve hiçbir bilim adamı bizim o şanlı ve şerefli tarihimizde soykırım göremez” diye konuştu.
Meclisler de birilerine uşaklık yapılarak yapılan oylamalarla tarihin yazılamayacağını söyleyen Başkan Bulutlar, Ne Türk Milletinin ne Osmanlı İmparatorluğunu ve nede Türkiye’nin tarihinde soykırım ve sömürü düzeninin olmadığının altını çizerek Almanya parlamentosunun aldığı kararı kınadığını belirtti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?

bahis siteleri