logo

BAŞKAN BULUTLAR, RAMAZAN ÖNCESİ PAZARCI ESNAFINI TOPLADI

 

5Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar,Erzurumlu pazarcı esnaflarıyla düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Pazarcıların taleplerini dinleyen Başkan Bulutlar, Ramazan öncesi korsan ve derneğe kayıtlı olmayan, belediye ve dernek tarafından hazırlanan Pazarcı kimlik kartı olmayanlar artık Palandöken İlçesinde tezgâh açamayacağını söyledi.
Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezin de pazarcı esnafı ile bir araya geldi. Ramazan öncesi ilçede kurulan dört pazar yerleri ile ilgili yeni düzenlemeler, Pazar ücretleri, pazarcı kimlik kartı gibi yeni uygulamalar pazarcı esnafının bilgilendirildiği toplantıya Erzurum Semt Pazarcılar Esnafı Derneği Başkanı Abdulhadi Özataş, Belediyenin ilgili birim müdürleri ve 150’ye yakın pazarcı esnafı katıldı.
BİZ BAŞKANIMIZDAN RAZIYIZ ALLAH RAZI OLSUN
Toplantıda konuşma yapan Erzurum Semt Pazarcılar Esnafı Derneği Başkanı Abdulhadi Özataş, 7 yıldır Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlardan memmun olduklarını dile getirdi. Dernek Başkanı Özataş,” Geçmişte bizleri muhatap alan yoktu. bugün ise Palandöken Belediye Başkanımızın kapıları ve yüreği bizlere ardına kadar açmış durumdu. Biz kendilerinden razıyız Allah Razı olsun. Bugüne kadar olumlu ve mantıklı hiçbir talebimizim geri çevirmedi. Sürekli bir araya geliyor ve istişare yapıyor en doğru ve en sağlıklı kararları hep birlikte alıyoruz. Başkanımıza bir kere daha şahsım ve sizlerin adına teşekkür ediyorum” dedi.
BULUTLAR,”PAZARCI ESNAFINI ÖNEMSİYORUZ”
Ramazan öncesi Belediye ve Dernek ile yeni alınan ortak kararlarla pazarcı esnafı ile paylaşan Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, “Pazarcı esnafını diğer esnaf erbaplarından hiçbir şekilde ayırmıyoruz. Pazarcı esnafı bizim için önemli ve önemsiyoruz. Artık vatandaşımızın ve sizlerin mağdur olacakları bir ortamda iş yapılmasını arzu etmiyoruz. Bunun için Dernek ile birlikte yeni ortak kararlar aldık. Bu kararları sizlerle paylaşmak ve sorunlarınızı dinlemek çözüm üretmek istiyoruz. Bu toplantılarımız sizlerin tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde yapmaya çalışıyoruz. Sizler de bu iyi niyetimize karşılık kurallara uyun. Aranıza korsan ve yanlış kişiler almayınız. Pazara gelen müşteriler sizlerin velinimetiniz ona göre saygılı ve hoş görülü olun. Belediye olarak bizler üzerimize düşen sorumluluğu yapmaya hazırız sizlerde de sorumluluk alırsanız sıkıntılarımız ve sorunlarımız en asgariye iner diye düşünüyorum” dedi. Toplantı sonrası Erzurum Semt Pazarcılar Esnafı Derneği Başkanı Abdulhadi Özataş, yedi yıldır Pazar esnafına göstermiş olduğu hoş görü ve hizmetlerin den dolayı pazarcılar adına Belediye Başkanı Orhan Bulutlara teşekkür plaketi takdim etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?

bahis siteleri