logo

Başkan Bulutlar, şehit Metin Aydemir’in ailesini ziyaret etti

 

şbBaşkan Bulutlar, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde bir kez daha vatan uğruna canını veren şehitleri saygı ve şükranla andıklarını ifade ederek, “Binlerce şehidin kanıyla sulanan bu topraklarda bayrağımız sonsuza kadar dalgalanmaya devam edecek” dedi.

 

Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, 2015 yılında şehit düşen Jandarma Astsubay Üstçavuş Metin Aydemir’in Yunus Emre Mahallesi’nde ikamet eden ailesini ziyaret etti. Bulutlar, şehit yakınlarına çiçek takdim ederken, şehidimizin babası Taha Tahsin Aydemir ile de uzun süre sohbet etti. Şehit Aydemir ailesine bir kez daha sabırlar dileyen Bulutlar, “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde, bu vatan uğruna canı feda eden tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyoruz. Şehitlerimize çok şey borçluyuz. Sizler şehidimizin bize emanetiniziniz, bu vatan için çok kıymetlisiniz. Hiç şüphesiz; her karış toprağı kanla sulanan bu vatanda sonsuza kadar bayrağımız dalgalanmaya devam edecek. Biz bu vatanı Balkan Savaşında hem açlıkla, hem düşmanla mücadele eden; Çanakkale’de öleceğini bile bile dönmeyi bir an bile düşünmeyen, Kurtuluş Savaşı’nda toprağı, vatanı için savaşan çarpışan şehitlerimize borçluyuz. Biz bu vatanı Mehmetçiklere, Metinlere, Alilere, Hüseyinlere; şehit olan oğlunun ardından yas tutan ama yine de ’vatan sağ olsun’ diyen nice analara borçluyuz” dedi.

 

Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Metin Aydemir’in babası Taha Tahsin Aydemir, ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Acımız ilk günkü gibi çok taze ama “Vatan Sağ olsun” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx