logo

19 Eylül 2014

BAŞKAN BULUTLAR’DAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

palandoken-belediye-baskani-orhan-bulutlar-in-6423837_o
Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar,19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Bulutlar,19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayımlayarak, ebediyete intikal etmiş tüm gazileri rahmetle, hayatta olanları da minnet ve şükranla andığını ifade etti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün TBMM tarafından 19 Eylül 1921’de ‘Gazilik’ unvanıyla onurlandırıldığını anımsatan Başkan Bulutlar: “19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nce, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e “Mareşal Rütbesi ve Gazi Unvanı” verilmesinin ardından her yıl 19 Eylül Gaziler Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır. Vatanı ve milleti uğrunda savaşıp şehit düşen, gazi olup memleketine geri döndükten sonra ebediyete intikal eden gazilerimizi saygı ile yad etmeli, önlerinde saygı ile eğilmeli ve onları sadece bu özel günde değil her zaman hatırlamalıyız.” dedi.

Belediye Başkanı Orhan Bulutlar mesajını şöyle tamamladı:”Vatan topraklarını korumak ve savunmak için, üstün bir cesaret ve feragat örneği göstererek, en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehit ve gazilerimiz her zaman onur kaynağımız olmuşlardır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi; ebediyete intikal etmiş olan gazilerimizi rahmetle, hayatta olan gazilerimizi de minnetle, şükranla anıyorum. Değerli ailelerine saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx