logo

22 Temmuz 2014

BAŞKAN KARASU, MÜSLÜMANLARA YÖNELİK SALDIRILARI KINADI

 

karasuseçim

İsrail ordusunun Gazze’ye yönelik başlattığı vahşi saldırının yankıları sürüyor. Köprüköy AK Parti İlçe Başkanı Rıdvan Karasu’da  İsrail’i kınadı, Müslüman ülkeleri birlik olmaya davet etti.

Başkan Karasu :” Bizler bereket dolu iftar sofralarında bir araya gelirken, Ramazan Bayramı’nı karşılayacak olmanın mutluluğunu yaşarken Müslüman kardeşlerimiz büyük bir vahşet içerisinde hunharca öldürülüyor. İnsanlarımız, masum çocuklarımız, kadınlarımız vahşice katlediliyor’’dedi.

Karasu  yayınladığı mesajda şunları kaydetti:

“İçinde bulunduğumuz Ramazan ayında Ortadoğu başta olmak üzere birçok bölgede insanlığı derin üzüntüye sevk edecek olaylar yaşanıyor. Tüm evrensel insan haklarını hiçe sayarak arkasında olan zalim güçlerle birlikte; Doğu Türkistan’da, Arakan’da, Kerkük’te, Suriye’de, somali’de, Keşmir’de, Sudan’da, Mısır’da, Gazze’de ve dünyanın birçok yerinde, mazlum ve mahzun toplumlara yönelik saldırılar artarken, yeniden tüm ümmet sınavdan geçiyor, çoluk çocuk, yaşlı kadın ayrımı yapmaksızın yüzlerce müslümanı velhasılı mazlumu katletmeye devam ediyorlar. Özellikle İsrail gerek havadan, gerekse karadan Gazzeli Müslüman kardeşlerimizi sırf Müslüman oldukları için insafsızca katlediyorlar. Rahmet, bereket, birlik, kardeşlik, hoşgörü, barış, insana saygı gibi birçok hususla özdeşleşmiş olan Ramazan ayında diğer Müslüman ülkelerin de bu zulme ve katliamlara bir an önce dur demeleri tek temennimizdir. İslam dünyasında yaşanılan saldırıları şiddetle kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, müslüman alemine de sabır diliyorum’’

ENVER GÜLER/KENTVİZYON25

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?

bahis siteleri