logo

BAŞKAN KORKUT İLK 18’E GİRDİ

DSC_6218

Andy-Ar Araştırma şirketi tarafından 12 Aralık 2014 ile 15 Ocak 2015 tarihleri arasında 30 büyükşehirde yapılan anketlerde başkanların 9 aylık dönemdeki performansları analiz edildi.  Yapılan anketlerde Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Türkiye geneli en başarılı ilçe belediye başkanları arasında 18. olmayı başardı. Korkut’un başarısı, hizmetlerinin halk arasındaki karşı bulması olarak değerlendiriliyor.

Ak Partili Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, tarafsız kuruluşlar tarafından yapılan anketlerde üst sıralarda yer almaya devam ediyor. Seçimlerin ardından yapılan ilk ankette yine Türkiye sıralamasına giren Ali Korkut, hizmetlerinin değerlendirilmesi açısından halkın teveccühünün önemli olduğunu belirtti.  Halkın memnuniyetinin yaptığı işlerin isabetli olmasıyla alakalı olduğunu belirten Ali Korkut, “Biz, yaptığımız hizmeti halkımız için yapıyoruz. Büyük kesimin memnun olması bizi mutlu ediyor. Buradan çıkaracağımız ders ise memnuniyeti az olan veya memnun olmayan insanlarımıza göre hizmet üretmektir” dedi.
Andy-r Araştırma Şirketi’nin Ocak 2015 tarihli “Yerel Yönetimler Performans Araştırması” sonuçları yayınlandı. 12 Aralık 2014 ile 15 Ocak 2015 tarihleri arasında 30 büyükşehirde yapılan anketlerde belediye başkanlarının 30 Mart Yerel Seçimleri’nden sonra geçen 9 aylık dönemdeki performansları analiz edildi. Ankette vatandaşa, “30 Mart 2014 yerel seçimlerinden sonra geçen zamanı değerlendirecek olursanız, belediye hizmetlerinden memnun musunuz?” sorusu yöneltildi.

Katılımcıların yüzde 50 ve üzeri ‘memnuniyet’ yanıtı verdiği belediye başkanlarının başında yüzde 57.2 ile Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir geldi. Demir’i yüzde 56,1 ile Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan takip etti. Ak Partili bir başka belediye olan Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, 50,7 ile Türkiye sıralamasında 18. oldu.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?

Betboo giriş