logo

05 Haziran 2017

BAŞKAN ORHAN BELEDİYE GÜNDEMİNİ DEĞERLENDİRDİ

2067053

 

Erzurum’da yayın yapan Radyo Ritm’de, Gazeteci Orhan Bozkurt ve Mesut Gülrek’in sunduğu, gazeteci Mehmet Şener’in de yorumlarıyla renk kattığı “Erzurum Ajans” programına konuk olan Başkan Orhan, yaptığı çalışmaları ve hedeflediği projeleri dinleyicilerle paylaştı. Aziziye’nin her geçen gün gelişip büyüdüğünü ifade eden Başkan Orhan, ilçenin bir çekim merkezi haline geldiğini ve cazibesinin arttığını ifade ederek, inşaat ruhsatı sayısında patlama olduğunu kaydetti.

 

Aziziye’ye ciddi talep var

 

İlçedeki nüfus artışıyla ilgili soruları da cevaplandıran ve “Erzurum’un nüfusu düşerken, Aziziye’nin nüfusundaki artışı neye bağlıyorsunuz” şeklindeki bir soru üzerine Başkan Orhan, “2016 rakamlarına göre ilçemizde 4 bin 500 civarında bir nüfus artışı sözkonusu. Bu durum iskan artışıyla doğru orantılı. Konutlaşmaya yönelik ilçemizde ciddi bir talep var. Artık inşaat yapacakların birinci tercihleri özellikle Dadaşkent oluyor. İnsanımız da ferah bir yaşam alanı olması nedeniyle burayı tercih ediyor. Ciddi konut artışı olduğu gibi, satışta da sorun yaşamayan yatırımcı ilçemize yöneliyor.” dedi.

 

Büyükşehir Belediyesi ile uyum içerisinde, koordineli bir şekilde çalıştıklarının altını çizen Başkan Orhan, Mehmet Sekmen’in ilçede yapılan hizmetlere önemli desteğinin ve katkısının olduğunu kaydetti.

 

Termalspor’un sportif başarısı hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Orhan, Erzurum’u başarılı bir şekilde temsil eden Termalspor’un, hentbol dalında Aziziye’yi ulusal vizyona taşıdığını ve termal turizm açısından da ciddi bir reklam kaynağı olduğunu vurguladı.

 

Yatırımcılara termal daveti

 

İlçenin turizm değerleri ve termal yatırım olanakları hakkında da bilgi aktaran Başkan Orhan, belediye iştiraklerinden Ilıca Termal Tesisleri’nin ilçenin gözbebeği konumunda olduğuna vurgu yaparak, 120 yatak kapasiteli otelin aşırı talepten dolayı zaman zaman yetersiz kaldığını belirtti. Girişimcileri termal yatırım için ilçeye davet eden Başkan Orhan, “İlçemize gelecek her turizm yatırımcısına arsayı ücretsiz tahsis ettiğimiz gibi, termal sudan da 10 yıl kira almıyoruz. Ayrıca belediye olarak her türlü desteği sunmaya hazırız.” ifadelerini kullandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?

www.backlinktr.biz | 523: Origin is unreachable

Error 523 Ray ID: 5352d4c67c94cbc4 • 2019-11-13 18:32:56 UTC

Origin is unreachable

You

Browser

Working
Vienna

Cloudflare

Working
www.backlinktr.biz

Host

Error

What happened?

The origin web server is not reachable.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Check your DNS Settings. A 523 error means that Cloudflare could not reach your host web server. The most common cause is that your DNS settings are incorrect. Please contact your hosting provider to confirm your origin IP and then make sure the correct IP is listed for your A record in your Cloudflare DNS Settings page. Additional troubleshooting information here.