logo

05 Aralık 2014

BAŞKAN ORHAN’DAN DÜNYA MÜHENDİSLER GÜNÜ MESAJI

 

ak parti

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, insanlığın gelişimi için, inşaattan genetiğe, gıdadan çevreye, bilgisayar ve elektronik teknolojilerinden uzay çalışmalarına kadar her alanda mühendislerin büyük sorumluluklar üstlendiğini söyledi.

Aynı zamanda Çevre Mühendisi olan Başkan Muhammed Cevdet Orhan, 5 Aralık Dünya Mühendisler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. İnsan yaşamının her alanında mühendislerin etkisi ve katkısının olduğunun altını çizen Başkan Orhan,  “Mühendis, insanların her türlü ihtiyacını karşılamaya dayalı yol, köprü, bina gibi bayındırlık; tarım, beslenme gibi gıda; fizik, kimya, biyoloji, elektrik, elektronik gibi fen; uçak, gemi, otomobil, motor, iş makineleri gibi teknik ve sosyal alanlarda uzmanlaşmış, belli bir eğitim görmüş kimsedir.Modern anlamda mühendis, teorik bilgiyi, pratik bilgiye dönüştürme sanatıdır. Bilimin ve teknolojinin hızla ilerlediği günümüzde,  bu gelişmeleri izlemek, aktarmak ve bilimsel çalışmalar yapmak mühendislerin görevidir. Muasır medeniyetler seviyesini işaret eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, bu hedefine ulaşmak eğitim seviyesini yükseltmek, çalışan ve üreten bireylerle mümkün olacaktır. 2-9 Aralık Mevlana Haftası içerisinde yer alması ve 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’yle aynı zamanı paylaşması, Dünya Mühendisler Günü’nün önemini daha da arttırmaktadır. Bu bağlamda, bulundukları ortamın, yaşadıkları çevrenin, imarına, gelişmesine, güzelleşmesine ve kalkınmasına katkıda bulunan, en kötü koşullarda bile ilkelerinden, değerlerinden taviz vermeyen tüm mühendislerimizin ve değerli meslektaşlarımın 5 Aralık Dünya Mühendisler Günü’nü kutluyorum.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?

www.backlinktr.biz | 523: Origin is unreachable

Error 523 Ray ID: 5355f5ce3bd4cbc0 • 2019-11-14 03:39:46 UTC

Origin is unreachable

You

Browser

Working
Vienna

Cloudflare

Working
www.backlinktr.biz

Host

Error

What happened?

The origin web server is not reachable.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Check your DNS Settings. A 523 error means that Cloudflare could not reach your host web server. The most common cause is that your DNS settings are incorrect. Please contact your hosting provider to confirm your origin IP and then make sure the correct IP is listed for your A record in your Cloudflare DNS Settings page. Additional troubleshooting information here.