logo

20 Haziran 2015

BAŞKAN SEKMEN İLK ORUCUNU İFTAR ÇADIRINDA VATANDAŞLARLA AÇTI

 

BAŞKAN SEKMEN İLK İFTARErzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen Ramazan ayını ilk orucunu Havuzbaşı Kent Meydanı’ndaki iftar çadırında vatandaşlarla beraber açtı.
İftar çadırında vatandaşlarla sohbet eden Başkan Sekmen, Erzurum’un orucu sadece tutan değil yaşayan bir şehir olduğuna vurgu yaparak, “On bir ayın sultanı olan Ramazan-ı Şerife ulaşmanın heyecan ve mutluluğunu hep birlikte idrak ediyoruz. Ramazan ayı, oruç tutmanın yansıra iftar yemeği, zekât ve sadaka gibi önemli sosyal ve ekonomik ibadetleri de içermektedir. Bütün bunlar dini hayatımız açısından bireysel ve toplumsal anlam ve önem ifade etmektedir” dedi.
İFTAR ÇADIRLARINDA VE SOKAK İFTARLARINDA HEMŞERİLERİMLE BULUŞACAĞIM
Ramazan ayı boyunca Büyükşehir Belediyesinin il genelinde kurduğu iftar çadırlarında ve sokak iftarlarında halkla bir araya geleceğini belirten Başkan Sekmen, Büyükşehir Belediyesi tarafından, her gün 2 bin 500 civarı kişiye iftar yemeği verildiğini açıkladı.
Büyükşehir Belediyesi’nin Tebrizkapı’daki Narmanlı Camii avlusunda, Mevlana Vadisi’nde ve Ilıca’da kurulan iftar çadırlarında, ayrıca ilçelerde ve mahallelerde yapılan ‘Sokak İftarları’nda da vatandaşlarla bir araya geleceğini belirten Başkan Sekmen, “Hemşerilerimizin ramazanda rahatça oruçlarını tutup, huzur içerisinde iftarlarını yapabilmeleri için Erzurum genelinde iftar çadırları kurduk. Ayrıca, tüm ilçelerimizde ve mahallelerimizde ‘Sokak İftarları’ yapıyoruz. Ramazan ayı boyunca, Büyükşehir Belediyemizin iftar çadırlarında, sokak iftarlarımızda ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla ortaklaşa verdiğimiz iftarlarda 75 bin civarı hemşerimize iftar yemeği vermeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.
VATANDAŞLAR BAŞKAN SEKMEN’E, BU GÜZEL HİZMETİ İÇİN TEŞEKKÜR ETTİLER
Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel olarak Erzurum’un değişik noktasında kurulan iftar çadırları, bu yıl da ilk günden, binlerce Erzurumlu’nun birlikte oruç açtığı dev bir sofraya dönüştü. Ramazan ayının ruhuna uygun birlik, beraberlik, paylaşma ve dayanışmanın sembolü haline gelen iftar çadırları, oruçlarını açmak için gelen vatandaşlarla doldu.
Büyükşehir Belediyesi’nin iftarı vatandaşlar tarafından çok beğenildi. Duygularını, “Evde iftar yapar gibi, tertemiz ve lezzetli” sözleriyle dile getiren vatandaşlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e, bu güzel hizmeti için teşekkür ettiler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx