logo

28 Haziran 2015

BAŞKAN SEKMEN, KENT PROTOKOLÜNE İFTAR YEMEĞİ VERDİ

SEKMEN

 

 

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum protokolüne iftar yemeği verdi. Müceldili Konağı’nda organize edilen iftar programına Erzurum protokolü yoğun ilgi gösterdi. İftar yemeğine; İçişleri Eski Bakanı ve Ak Parti Erzurum Milletvekili Efkan Ala, Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Ağrı Valisi Musa Işın, Ak Parti Erzurum Milletvekilleri Adnan Yılmaz, Zehra Taşkesenlioğlu ve İbrahim Aydemir, Askeri erkân, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli ve mahkeme başkanları, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak ile Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı, vali yardımcıları, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, Büyükşehir Belediyesi yöneticileri ile çok sayıda mülki, idari ve yargı erkânı, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri iştirak etti.
HEDEFİMİZ, DEVLET VE MİLLET KAYNAŞMASINI SAĞLAMAK
Başkan Sekmen, iftar programında yaptığı konuşmada Ramazan ayının önemini vurgulayarak, “Evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu da kurtuluş olan Mübarek Ramazan ayı içerisinde bulunmanın mutluğunu ve huzurunu yaşıyoruz. Her milletin hem milli günleri, hem de manevi günleri ve geceleri vardır. Biz de Türk Milleti olarak gerek milli günlerimizi gerekse de manevi günlerimizi büyük bir coşkuyla ve heyecanla kutlarız. Tabi ki, milletleri millet yapan da bu değer yargılarıdır. Milletler, bu değer yargılarına ne kadar önem verilirse, gelecek nesillere bu değer yargılarını ne kadar taşıyabilirse, o derece sağlam bir yapıya kavuşur ve uzun ömürlü yaşar. Bizler Türk Milleti olarak, milli ve manevi günlerimizi büyük coşkuyla kutluyoruz. Tabi ki bunda hedefimiz devlet ve millet kaynaşmasını sağlamak” dedi.
ERZURUMUMUZ’U İDARE EDENLER BİRLİK İÇERİSİNDE OLURSA HİZMET DE ÇOK OLUR
Manevi günlerin ve gecelerin milletimizin yaşamında çok önemli yeri olduğuna dikkat çeken Başkan Sekmen, “Şu İçerisinde bulunduğumuz Ramazan ayı, bu iftar sofraları bizlerin bir araya gelmesine, kaynaşmasına, konuşmasına vesile oluyor, dostluklar pekişiyor. Biz de, geçen yıl başlatmış olduğumuz bu iftar sofralarını geleneksel hale getirerek bu yıl da devam ettiriyoruz. Erzurumumuz’u idare eden gerek mülki, gerek adli, gerek idari ve askeri erkân, yerel yönetimler ve eğitim camiasını bir araya getirerek iftar sofrasında buluşmalarına vesile oluyoruz. Çünkü buradakiler eğer birlik ve beraberlik içerisinde olursa, birbirleriyle dostane ilişkiler kurabilirlerse Erzurum’un çok hizmet alması mümkün olur. Ama bu diyaloğun olmadığı, bir araya gelemeyen idarecilerin olduğu bir yerde de hizmetin olması mümkün değil” şeklinde konuştu.
BİZLER, ‘ŞEHRİMİZİ NASIL KALKINDIRABİLİRİZ?’İN GAYRETİ İÇERİSİNDEYİZ
Erzurum’un kalkınması için yoğun gayret gösterdiklerini kaydeden Başkan Sekmen, “Bizler Erzurum’da, yöneticiler olarak zaman zaman bir araya gelerek, ‘Şehrimizi nasıl kalkındırabiliriz, neler yapabiliriz?’ bunun gayreti içerisindeyiz. İlimizin ve bölgenizin milletvekilleri ve bakanları el ele verdikleri zaman o şehrin, hatta o bölgenin alamayacağı hizmetin olmaması lazım. Çünkü bu hizmetler birlik ve beraberlik içerisinde yürüyor. Ülkemize baktığımız zaman, Allah’ın bizlere lütuf olarak verdiği birçok nimeti görüyoruz. Bu nimetler değerlendirilebilirse her bölgemiz, her şehrimiz mutlaka bir kalkınma hamlesi içerisine girecek ve ülkemizdeki idarecilerin en çok şikâyeti olan büyükşehirlerdeki insan yığılması önlemiş olacak. İnşallah, bu azim ve gayretle çalışmalarımızı hep beraber yürüteceğiz. Tabi ki siyasilerimiz Ankara’da, biz de burada el ele, gönül gönüle vermek suretiyle bu hizmetleri götürmenin gayreti içerisinde olacağız” diye konuştu.
ERZURUMUZ’DA, İHTİYAÇ SAHİBİ İNSAN BIRAKMAMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Büyükşehir Belediyesi olarak günde yaklaşık 5.000 kişiye iftar yemeği verdiklerini belirten Başkan Sekmen, “Ramazan ayı içerisinde iftar sofraları düzenleniyor. Biz de, şuanda 4 yerde 5.000’e yakın insanımıza iftar veriyoruz. Fakir fukaraya, ihtiyaç sahiplerine devletimiz sahip çıktığı gibi, yerel yöneticiler olarak bizler de sahip çıkmanın gayreti içerisindeyiz. Ben hep şöyle düşünürüm; eğer bir ilde ihtiyaç sahipleri varsa, bir yıl içerisinde 100 liralık hizmet yapacaksak, bu hizmetin onların nezdinde bir kıymeti olmadığını biliriz. Bunun için bu hizmet miktarının yüzde 20’sini de bu insanlara ayırabilirsek, bunların ihtiyaçlarını giderebilirsek 100 lira yerine 80 liralık yapacağımız hizmetin çok daha farklı bir etkisi olacaktır. Biz bu duygu ve düşünceyle hareket ediyoruz. Bizlerin, Erzurumumuz’da aç, sefil, ihtiyaç sahibi insan bırakmamamız lazım. El birliğiyle, gönül birliğiyle onların yardımına koşmamız lazım. Yerel yönetimler olarak bu konuda büyük özen ve gayret gösteriyoruz. İnşallah bundan sonra da özen göstermeye devam edeceğiz” diyerek iftar davetlerine icabet etmelerinden dolayı protokol üyelerine teşekkür etti.
İÇİŞLERİ ESKİ BAKANI ALA, BAŞKAN SEKMEN’İ TEBRİK ETTİ
İçişleri Eski Bakanı ve Ak Parti Erzurum Milletvekili Efkan Ala da yaptığı konuşmada, Ramazan iftarlarında dünyanın her tarafında insanların birlik ve beraberlik içerisinde bir araya geldiklerine işaret ederek, “Değerli dostlar, bu bizim medeniyetimizin, bizim inancımızın çok önemli bir değeridir, bir ikramıdır. Bunun kıymetini iyi bilmek lazım” dedi. İftar programını organize ettiği için Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e teşekkür eden İçişleri Eski Bakanı Ala, “Bir ilin bütün sivil toplum, özel sektör ve kamu yöneticilerinin bir araya gelmesi, hem iftarı idrak ederken, hem de meselelerini konuşması ve değerlendirmesinin, o ilin kendisine ve geleceğine katkıda bulunacak çok ciddi bir aktivite olduğunu hepimiz biliyoruz. Bunun yokluğunu çeken illerde ciddi problemler ortaya çıkıyor veya olan problemler çözülemiyor. Bunun için Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sekmeni tebrik ediyorum” diyerek davetlilerin ramazan aylarını kutladı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx