logo

BAŞKAN SEKMEN PERSONELİYLE BAYRAMLAŞTI

 

BAŞErzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, personeliyle bayramlaştı.
Erzurum Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürlüğü, İtfaiye Daire Başkanlığı ve Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa biriminde düzenlenen bayramlaşma programlarına Başkan Sekmen’in yanı sıra Genel Sekreter Ali Rıza Kiremitci, ESKİ Genel Müdürü Mevlüt Vural, Genel Sekreter Yardımcıları Ünsal Kıraç, Selami Keskin, Cevat Öksüz ve Zafer Aynalı, Palandöken Belediyesi Başkan Yardımcısı Zafer Bülent Engin ile kurum çalışanları katıldı. Başkan Sekmen, bayramlaşma programında yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının Kurban Bayramı’nı kutladı. Sekmen, terör saldırılarında şahadet şerbetini içen şehitlerimiz nedeniyle bayramın buruk geçtiğini ifade ederek, “Terör saldırılarında Mehmetçik ve emniyet teşkilatımızın kahramanları şehit düştü. Bu nedenle idrak edeceğimiz Kurban Bayramımız buruk bir şekilde geçecek. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli aileleri ve tüm milletimize başsağlığı, gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Terör ve şer odaklarının oyunu asırlardır devam ediyor. Batılı Haçlı ruhu her zaman bu milletin ayağa kalkmaması için elinden gelen gayreti sarf ediyor. Bu zihniyet sağ-sol, Alevi-Sünni, Türk-Kürt olayları çıkartmaya gayret ediyor. Bunu bilelim ve bu oyuna gelmemeye gayret edelim. Bizler bu oyunun farkında olmalıyız ve farkında olarak da üzerimize düşeni yapmalıyız” diye konuştu.
“ERZURUM, AYAĞA KALKACAK”
Başkan Mehmet Sekmen, yapılan yatırım ve hizmetlerle Erzurum’un ayağa kalkacağını söyledi. Sekmen, personeline seslenerek, şöyle devam etti: “Tabi biz ekip olarak, ‘Erzurum ayağa kalksın, yeniden tarihteki konumuna gelsin’ istiyoruz. İnşallah Erzurum ayağa kalkacak. Erzurum’un makûs talihini yenmek üzere yoğun bir gayret göstermemiz lazım, bu kadim şehrin sorunlarını çözmemiz lazım. İstiyorum ki bu dönem de alt ve üstyapı, kentsel dönüşüm rayına girsin ve farklı bir şehir konumuna gelelim. Bunu sizlerle beraber yapacağız. Biz bu kurumda bir aileyiz. Bu aile birbirine sımsıkı sarılırsa Allah’ın izniyle Erzurum’da suyu olmayan, yolu olmayan, kanalı olmayan yerleşim birimimiz kalmaz. Üretim, yatırım, ticaret alanındaki sıkıntıları da gidermiş oluruz. Bizim vazifemiz şehirde görselliği, yolu, suyu, altyapı hizmetlerini, kanalizasyonu, yağmursuyu kanallarını, kaldırımı, ağaçlandırmayı güzel bir şekilde yapmamız lazım. Biz yurtdışına gittiğimiz zaman hep bakarız, şehrin temizliği nasıl, şehrin yeşillendirmesi nasıl, peyzajı nasıl, binaları nasıl, altyapısı nasıl, atık sular şehirde nereye akıyor? Biz de Erzurum’da bunların hepsini Allah’ın izniyle bu dönemde halledeceğiz. Erzurumlu hemşerilerimize beklediği, özlediği hizmetleri vermemiz lazım.”
TURİZMCİLERDEN SEKMEN’E HİZMET TEŞEKKÜRÜ
Sekmen, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) heyetinin kendisine hizmet teşekküründe bulunduğunu anımsatarak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçtiğimiz günlerde Antalya’dan bir grup geldi. Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak ile birlikte heyeti Erzurum’da misafir ettik. Bunlar TÜRSAB yöneticileri ve turizm firmalarının yetkilileriydi. Vali Beyi de Antalya Valiliği döneminden tanıyorlar. Dediler ki, ‘Sayın Valim Belediye Başkanı’na teşekkür etmek istiyoruz. Erzurum’u dolaştık, tesisleri gördük. Pırıl pırıl temiz bir şehir olmuş ilimiz. Yine gece sokaklarda dolaştık her taraf ışıl ışıl yanıyor. Ne kadar teşekkür etsek azdır’ Bu ifadelerden ötürü çok mutlu oldum. Hizmet aşkımız, şevkimiz; beğeni ve memnuniyetlerle daha da artıyor. Seneye alt geçitlerimiz ve viyadüklerimiz başlayacak. Bu şehri bir belediyeci olarak çok farklı bir noktaya taşıyacağız. Şuanda 10-15 tane yatırımcı yer bekliyor. 2. Organize Sanayi Bölgesi bittiğinde yatırım yapacaklar. 1500-2000 insan çalıştıracaklar. Ve bu yatırımların devamı da gelecek. Biz bir aile reisi gibi bu şehrin geleceğini düşünmek zorundayız. Bu şehrin ticaretine katkı sağlamak zorundayız. Sadece belediye hizmetleriyle bu şehri bir yere taşıyamayız.”
“İLÇELER YATIRIMLARLA ADETA ŞAHLANDI”
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ilçelerin yatırımlarla adeta şahlandığını ifade etti. Başkan Sekmen, şöyle konuştu: “Bütün ilçelerimizde konut yapacağız, bütün ilçelerimizde çalışmalarımız var. Oltu’ya doğalgaz götürüyoruz. Ayrım yapmadan bütün ilçelerimizde çalışmalarımız devam ediyor. Tekman’a 50 kilometreden, Oltu’ya dağdan su getiriyoruz. Pasinler’in suyu sıkıntılı, ESKİ Genel Müdürümüz dağları dolaştı. Dağda su bulduk. Saniyede 70 litre akan su var. Pasinler’e vereceğiz, billur gibi su içecekler. Önümüzdeki yıl suyu, yolu, kanalı olmayan köyümüz (mahallemiz) kalmayacak. ‘İş bilenin, kılıç kuşananın’ İstanbul böyle düzeldi, Türkiye böyle düzeldi. Bu ülke 200 yıldır borçtan kurtulamamıştı, Sayın Cumhurbaşkanımız geldi planlı-programlı bir çalışmayla Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 200 yıllık borcunu bitirdi. Artık Devletimizin IMF’ye borcu yok. Kim bu memlekete bir çivi çakıyorsa, bu memleketin kalkınmasına katkı sağlıyorsa Allah ondan razı olsun. Hızlı Tren geliyor. Dağlar deliniyor, Erzurum’u Karadeniz limanlarına bağlamak için 14 kilometre dağ delinerek Ovit Tüneli yapılıyor. Erzurum’da sanayinin gelişebilmesi için bizim limana inmemiz lazım. Bir Ovit Tüneli yapılıyor, bir de KOP Dağı Tüneli yapılıyor. Bittiği zaman otobanla burada ürettiğimiz mamullerimizi limana götüreceğiz, gemilere yükleyip ulusal ve uluslararası pazarlara ulaştıracağız.”
“İSTİKRAR SÜRSÜN, TÜRKİYE BÜYÜSÜN”
Başkan Sekmen, konuşmasında istikrar ve güvene vurgu yaptı. Sekmen, sözlerini şöyle tamamladı: “Allah, memleketimizin istikrarını devam ettirsin. Ülkemizde Hükümet kurulamadı, 5 aydır yatırımlar durdu. İstikrar sürsün, Türkiye büyüsün. Erzurum’da çok iş yapacağız. Allah, Devletimize zeval ve ziyan vermesin. Doğu Anadolu’nun merkezi olan Erzurum’u farklı bir noktaya taşıyacağız. Sabah erkenden kalkıyor şehri geziyorum. Gece’de yatırım ve hizmetlerimizi kontrol ediyorum. Niye dolaşıyorum? Çünkü bir hedefim var. Bu şehir bizim, kendi şehrimiz. Ecdadım, atalarım burada doğmuş, biz burada doğduk. Bu şehre benim vefa borcum var. Ben bu şehrin köyünde doğdum. Allah lütfetti bu okulları okuduk, bu bilgiyi, beceriyi edindik. Bu şehri kalkındırmayacağız da neyi kalkındıracağız? Şanlı bir ecdadın torunları olan bizler Allah’ın izniyle Erzurum’u her alanda lider bir şehir yapacağız. Bu duygularla tüm hemşerilerimin Kurban Bayramı’nı kutluyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” Sekmen, konuşmasının ardından personeliyle bayramlaştı. Bu arada bayramlaşma programına vatandaşlar da katıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?

bahis siteleri