logo

Başkan Sekmen STK üyeleri ve muhtarlarla buluştu

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, sivil toplum kuruluşlarının üyeleri ve muhtarlarla iftarda bir araya geldi. Olimpiyat Park’ta düzenlenen iftar programında konuşan Başkan Sekmen, Kadir Gecesi ve Ramazan ayının önemini anlattı. Sekmen, “Feyiz ve bereketin, rahmet ve mağfiretin nihayetsiz bahşedildiği Kadir Gecesi’ni idrak ediyoruz. Bizlere doğru yolu gösteren, bizi aydınlığa çıkaran, insanlığı dünya ve ahiret saadetine erdiren Yüce Kitabımızın indirilmeye başlandığı Kadir Gecemiz mübarek olsun. Kandil geceleriyle başlayıp, üç aylarla devam eden ve mübarek Ramazan ayı ile her tarafı kuşatan bir manevi atmosferden geçiyoruz. Rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazanın son günlerini yaşıyoruz. Manevi ve ahlaki değerlerin zayıfladığı, aile kavramı ve toplumun ortak bağlarının yok olmaya yüz tuttuğu günümüzde, Rabbimizin rahmet yüklü mesajı Kur’an-ı Kerim’i sadece bu ayda değil hayatımızın her anına nakşetmeliyiz” diye konuştu.
“STK VE MUHTARLARIMIZIN FİKİRLERİNİ HER ZAMAN ÖNEMSİYORUM”
Sivil toplum kuruluşları ve muhtarların şehirle ilgili fikirlerini her zaman önemsediğini bildiren Başkan Sekmen, şöyle devam etti: “Toplumun ihya ve inşasında siz sivil inisiyatif kuruluşları ve muhtarlarımızın proje, düşünce ve fikirlerini her zaman önemsediğimi bu güzel birlik sofrasında bir kez daha ifade etmek istiyorum. İlimizdeki sivil toplum kuruluşları, şehrimizin ekonomik, sosyal ve siyasal alanlarda gördükleri işlevleriyle Erzurum için önemli birer aktör haline gelmişlerdir. STK’lar yapmış oldukları etkinlik ve faaliyetleriyle ilgili oldukları konularda toplumu bilinçlendirmektedirler. Sivil toplum kuruluşları ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleştirdikleri ekonomik ilişki ve organizasyonlarla toplumsal kalkınma ve gelişmede önemli roller üstlenmektedir. Bununla birlikte yerel yönetimin hamisi olan siz değerli muhtarlarımızla beraber yerleşim yerlerinin sorunlarını çözmek için sahada görev yapıyoruz. Mahalleler ve şehrimiz arasındaki entegrasyonu sağlayan muhtarlarımız ve Erzurum’un gelişimine katkıda bulunan sivil inisiyatif kurumlarımızla birlikte inşallah kentimizi zirveye taşıyacağız.” Sekmen, sivil inisiyatif ve yerel yöneticilere seslenerek, “Erzurum’u sizlerle birlikte hazırlayacağımız projeler, inovatif ve yenilikçi düşüncelerle lider bir kent yapacağız. Üreten, ürettiğini kazanan ve memleketten kazandığını yine memleketin toprağına harcayan bir Erzurum’u sizlerle birlikte, el birliğiyle inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.
SEKMEN: “İSLAM’IN GÜNEŞİ YERYÜZÜNÜ AYDINLATTI”
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, iftar programının ardından Ulu Cami’ye geçerek teravih namazı sonrası Erzurumluların Kadir Gecesi’ni kutladı. Başkan Sekmen, Kadir Gecesi ile ilgili şunları söyledi: “Şuan bütün İslam coğrafyasında Hira ufuklarında beliren İslam güneşinin yeryüzünü aydınlattığına bir kez daha bu mübarek gecede şahitlik ettik. Fahr-i Kâinât Efendimiz bu geceyle ilgili şöyle buyurmaktadır: ‘İnanarak ve sevabını Allah’tan umarak Kadir gecesini ihya edenin geçmiş günahları affolunur’ Kerim kitabımızın indirilmeye başlandığı bu gecede bir kez daha hatırlayalım. Kur’an’ın hak, hakikat ve ahlâk ilkelerine sarıldığımız ölçüde bu gec Bu arada Kadir Gecesi dolayısıyla Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşlara Teravih Namazı sonrası lokum ikram edildi.

BAŞKAN SEKMEN İFTAR YEMEĞİ (İHA/ERZURUM-İHA)

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx