logo

BAŞKAN SEKMEN’DEN, ÇOMAKLI’YA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

 

koşErzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı’yı makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini iletti.
Rektör Prof. Dr. Çomaklı’yı ziyaret eden Başkan Sekmen yeni görevinde başarı diledi. Üniversitelerin şehrin kalkınmasında ve gelişmesinde lokomotif görevi üstlenecek kurumların başında geldiğini dile getiren Başkan Sekmen, “Üniversitelerimizle birlikte şehrimizin gelişmesi ve güzelleşmesi adına projeler üretmek, işbirliği ve fikir alış verişinde bulunmak bizim için de büyük onur vesilesi olacaktır. Üniversitelerimizdeki değerli bilim adamlarının görüş ve önerilerine her zaman açık olduğumuzu belirtmek istiyorum.” dedi.
Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı da, Başkan Sekmen’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, üniversite-şehir iş birliği açısından kamu kurum ve kuruluşlarıyla bağlantıların çok güçlü olmasının önemine değindi. Rektör Çomaklı: “Atatürk Üniversitesi’nin amacı, ulusal ve uluslararası ortamlarda mensubu olmaktan övünç duyulan, vereceği eğitim-öğretim, yapacağı bilimsel araştırmalar ile ülkemizin 2023 vizyonuna ulaşmasına katkıda bulunacak lider bir üniversite olmaktır” şeklinde konuştu. Çomaklı ayrıca, şehrimizin lokomotifleri olan yerel ve merkezi yönetimlerle var olan iş birliklerini daha da ileriye götüreceklerini de ifade etti.
Başkan Mehmet Sekmen ziyaret sonunda Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı’ya ziyaret anısına Erzurum Büyükşehir Belediyesi plaketi taktim etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?

bahis siteleri