logo

11 Ağustos 2016

Başkan Sekmen’den dadaşlara demokrasi teşekkürü

DEMOKRASİ NÖBETİ (İHA/ERZURUM-İHA)

 

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, demokrasi nöbetinin 27. gününde vatan nöbeti tutan Dadaşlara teşekkür etti. Yakutiye Kent Meydanı’ndaki Milli İrade Platformu’nda kurulan dev ekranlarda Başkomutanımız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını izleyen Erzurumlular daha sonra Grup Yürüyüş’ün unutulmaz ezgileriyle coştu. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, vatandaşlara hitap ederek, “Sizlere teşekkür etmek istiyorum. Hakikaten Dadaşlar olarak 15 Temmuz akşamı saat 22.00’den itibaren tutmaya başladığınız nöbet hem ülkemize örnek oldu hem de görevimizi yerine getirdik. Sizlere ne kadar teşekkür etsek, sizi ne kadar takdir etsek azdır.
Konu vatansa gerisi teferruattır. Söz konusu vatan olunca Dadaş yerinde duramaz. Söz konusu vatan olunca aziz milletimiz yerinde duramaz” dedi. “Satılmış hainler tarafından işgal edilen kurumlara koşup kurumları işgalden kurtaran aziz milletimize teşekkür ediyoruz” diyen Başkan Sekmen, şunları kaydetti: “Atalarımız, ‘Su uyur düşman uyumaz’ demiş. Her ne kadar nöbeti burada tamamlıyorsak bile yine gözümüz açık, kulağımız çevrede, gelecek haberlerde olmalı. Olup bitenleri takip etmeliyiz. Çünkü sizin ferasetiniz hainlerin oyunlarını bozdu. Sizin ferasetiniz alçakların oyunlarını bozdu. O satılmış vatan hainleri zannettiler ki, ‘Biz kurumları ele geçiririz, milletin parasıyla alınan tanklarla, uçaklarla, helikopterlerle, silahlarla milleti korkutur önlerini keseriz.’ Ama o hainlerin anlamayacağı bir durum vardı ki, bu imanlı aziz millet feraset sahibidir. Aziz milletimiz ariftir, yapılmak isteneni anlar ve ona göre hareket eder. Siz feraset sahibi, arif, cesur, kahraman aziz milletimize çok çok teşekkür ediyorum.
Siz dünyaya haykırdınız. FETÖ, PKK, DAEŞ ve onların arkasındaki akıl daneler, onları yönlendirenler biliniz ki, her karışı şehit kanıyla sulanmış bu vatanı işgal etmeniz için 80 milyon insanımızı yok etmeniz lazım. Nasıl ki Seyit Onbaşı 257 kiloluk mermiyi tek başına ‘Ya Allah’ deyip kaldırıp topa koyarak ateşlediği mermiyle İngiliz zırhlısını Çanakkale boğazına gömdü ve ‘Çanakkale geçilmez’ dediyse, yine bu millet sizi bu topraklara gömecektir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Şehitlerimiz ve gazilerimizin kanı yerde kalmayacak.”
“BU MİLLET DİK DURMAYA DEVAM EDECEK”
Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu da, “Son Türk vatanını fethetmek için gelen Ehl-i Salib’in ordularına karşı 1915’in Mart ayında Çanakkale’de vatan evlatları bir hilal uğruna vurularak şehit oldular ve vatanı kurtardılar. 15 Temmuz 2016’da da 240 tane vatan evladı yine bir hilal uğruna şehit olarak tertemiz kanlarıyla bu vatanı yine kurtardılar” diye konuştu. Vali Azizoğlu, şunları kaydetti: “Ne mutlu bizlere ki ne mutlu sizlere ki kanlarını seve seve vatan uğruna, hilal uğruna döken o şehitlerin evlatlarıyız, o şehitlerin kardeşleriyiz. Bu bizim üzerimizde oyun oynayan bütün düşmanlara ders oldu. 15 Temmuz’da Başkomutanımız dedi ki, ‘Ey Türk milleti sokaklara çık ve darbeyi, bu Ehl-i Salib’in hücumunu püskürt’ dedi. Biz Başkomutanlık Meydan Savaşı’nı yine kazandık. Yine bu şanlı al bayrak özgürce dalgalanıyor, yine bu ezanlar özgürce okunuyor, yine biz bu topraklarda özgürce dolaşıyoruz. Kıyamete kadarda bu vatanımız Anadolu’da özgürce dolaşacağız. Allah’ın izniyle bu millet dik durmaya devam edecek, bir ve beraber olacak, kimse bize diz çöktüremeyecek. Dadaşlar, o gün siz ayağa kalktınız ve bu ihaneti Erzurum’da 4 saat içerisinde sona erdirdiniz. Vatanımızda da devletimiz bu ihaneti milletiyle, polisiyle, askeriyle, 12 saat içerisinde sona erdirdi. Bu mücadeleyi yapan milletimizle beraber polisimize, askerimize, herkese teşekkür ediyoruz. Ne mutlu bize ki, bizim üzerimizde oyun oynayanlar oyunlarını tamamlayamadan yer ile yeksan oluyor. Türk adaletinin önünde hesap veriyorlar. Adalette o hesabı en keskin şekilde onların üzerinde uygulayacak. Bu ülke üzerinde, bu millet üzerinde oyun oynamak isteyenler varsa da bu sonuç onlar için ders olacaktır ve ayaklarını denk alacaklardır. Ders almazlarsa daha sertiyle bir daha karşı karşıya gelecekler, bu milletin kahredici gücü altında kahrolup gideceklerdir. Ne mutlu size, ne mutlu büyük Türk milletine, ne mutlu büyük Türk ordusuna, ne mutlu büyük Türk polisine…”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?

bahis siteleri