logo

25 Eylül 2014

BAŞKAN SEKMEN’E YENİ GÖREV

sekmen

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Doğu Anadolu Belediyeler Birliği (DABB) Başkanlığı’na seçildi. Büyükşehir Belediyesi Encümen Toplantı Salonu’nda yapılan genel kurula Erzurum ve çevre illerin başkanlarıyla belediye meclis üyeleri katıldı.
Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu’nun da iştirak ettiği genel kurulun divanı Hasan Çakmak, Muhammet Cevdet Orhan ve Ahmet Zengin’den oluştu. Başkan Vekili Tavlaşoğlu, genel kurulda yaptığı konuşmada, Doğu Anadolu Belediyeler Birliği’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Tavlaşoğlu, şöyle devam etti: “DABB, belediyelere verilen mecburi ve ihtiyari vazifelerin, bayındırlık, insan ve çevre sağlığı, turizm, ekonomi ve ticaret, eğitim, spor, sosyal ve kültürel hizmetlerden bir veya bir kaçını müşterek ifa etmek, bu hizmetlerin fiziki ve sosyal altyapıları için gerekli yapı, araç ve malzemelerin üretimi ve teminini sağlamayı amaçlamıştır. Birliğimiz kurulduğu tarihten itibaren Türkiye Belediyeler Birliği ile müştereken İl dışında 12, kurum içinde ise birlik imkanları dahilinde 52 eğitim semineri yaparak, üye belediye personeliyle meclis üyelerine gerekli mevzuat desteği sağlamıştır. Ayrıca üye belediyelere sosyal ve kültürel destek, sosyal altyapıları için de müştereken çalışmalar yapılarak katkı sunulmuştur.”
DABB’NİN YENİ YÖNETİMİ
Tavlaşoğlu’nun konuşması sonrası diğer gündem maddeleri görüşüldü. Yapılan seçimlerde Mehmet Sekmen’in başkanlığındaki yeni yönetim şu isimlerden oluştu: “Plan ve Bütçe Komisyonu; Enver Başaran, Akın İsmailoğlu, Abdulkadir Aydın, Ali Sait Fırat, Bayram Teksay, Divan Katipliği; Muhammet Cevdet Orhan, Ahmet Zengin, Meclis Birinci ve İkinci Başkan Vekilliği Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Birlik Encümenleri; Ercan Çimen, Ali Korkut, İbrahim Ziyrek ve Halis Özsoy.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx