logo

18 Eylül 2014

BAŞKAN SEKMEN’İN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

baskan-sekmen-in-ramazan-bayrami-mesaji-6310673_o

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Gaziler Günü ve Atatürk’e “Mareşal” rütbesi ile “Gazi” unvanı verilmesinin yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Sekmen, mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Türk Milleti, Kurtuluş Savaşı’nda ortaya koyduğu mücadeleyle dünya tarihinin akışını değiştirmiş ve bağımsızlığını kazanmıştır. Kazanılan zafer, büyük imkansızlıklar ve yokluklar içerisinde destansı bir direniş mücadelesi veren kahraman gazi ve şehitlerimizin eseridir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Sakarya Meydan Muharebesi’nde, askeri zekası ve komuta yeteneğiyle Türk ordusunu başarıya ulaştıran Atatürk’e, 19 Eylül 1921’de Mareşal rütbesi ve gazi unvanı vererek bu başarıyı milletimiz adına taçlandırmıştır. Gazi Meclisin Büyük Önder’e verdiği bu unvan, aynı zamanda milletimizin gönlünde özel bir yeri olan tüm gazilerimize duyulan saygı ve minnetin de göstergesidir.”

“Gazilerimiz başımızın tacıdır”

Başkan Mehmet Sekmen, iç güvenlik harekatında vatanı uğruna canını hiçe sayarak göğsünü düşman kurşununa siper eden gazileri her zaman önemsediklerini belirtti. Sekmen, şöyle dedi: “Gazilerimiz başımızın tacıdır. Millet olarak ortak görevimiz, özgürlüğümüzü borçlu olduğumuz şehit ve gazilerimize sahip çıkarak, onların adlarını ilelebet yaşatmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve milletimizin aziz gazilerini minnetle, ülkemiz için şahadet

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?

iddaa tahminleri banko tahmin gaziantep escort