logo

15 Eylül 2014

BAŞKAN SEKMEN’İN YENİ EĞİTİM YILI MESAJI

baskan-sekmen-in-ramazan-bayrami-mesaji-6310673_o

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 2014-2015 yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle yayımladığı mesajında, öğrencilere başarılar diledi.

Eğitim ve bilginin önemine vurgu yapan Başkan Sekmen, mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Bireylere hayatta gerekli olan bilgi ve kabiliyetlerin sistematik bir şekilde verilmesini esas alan eğitim, toplumsal bir ihtiyacın karşılanması anlamını taşır. İnsanların toplum hayatına uyum sağlaması, kişilik kazanması, iyi bir insan ve iyi bir vatandaş olması ancak iyi bir eğitimle mümkün olur. Çocukların ve gençlerin toplum yaşayışında yerlerini almaları için gerekli bilgi, beceri ve anlayışları elde etmelerine, kişiliklerini geliştirmelerine yardımcı olan eğitim sistemi, ülkemizde her geçen yıl gelişmektedir. Çağın bütün gereksinimlerini bünyesinde barındıran eğitim kurumlarımız, günümüzde modern teknolojiyle donatılmıştır. Geleceğimizin teminatı olan yavrularımız eğitim neferi öğretmenlerimizin gözetiminde vatanına ve milletine bağlı sağlam bir nesil olarak yetiştirilmektedir.”

BİLGİNİN ÖNEMİ

Başkan Sekmen, Kur’an-ı Kerim’in bilgiye ulaşma ve onu kullanmada insanlara faydalı en büyük muazzam bir eser olduğunu söyledi. İçerisinde bulunduğumuz yüzyılın her yönden hızlı bir değişim gösteren bilgi toplumu olarak algılandığını ifade eden Sekmen, şöyle devam etti: “Toplumda en değer verilen şey bilgidir. Bilgi; insanlık için en yararlı olan ve onu iyiliğe götüren bir yardımcı veridir. Yaşadığımız çağ, bilgi ve bilişim çağıdır. Bilgili ve kültürlü insanların yaşadığı dünyada yaşam standartlarının daha iyi olacağı muhakkaktır.Bilgi, insana huzur verir. Bilgi ve bilimin yuvası olan eğitim kurumlarımızda yavrularımız, kendilerine verilen eğitimin yanı sıra kişisel beceri ve kendi gelişimlerine de katkıda bulunmaları gerekir.”

“EĞİTİM, EN BÜYÜK ÖNCELİĞİMDİR”

Başkan Mehmet Sekmen, eğitimin en büyük önceliği olduğunu kaydetti. Göreve gelir gelmez eğitim kurumlarının temizlik ve hijyenine dikkat ettiğini anımsatan Sekmen, şöyle dedi:

“Kamuoyuna verdiğimiz mesajlarda eğitim ve öğretimin önemini her fırsatta dile getirdik. Yavrularımızın sağlıklı ortamlarda öğrenim görmeleri için okulların çevre temizliğine çok dikkat ediyoruz. Yarının sahipleri, bugünün en değerli varlıkları çocuklarımızın okul yolunda desteklenmesi bizim toplumsal sorumluluğumuzdur. Bu vesileyle yeni eğitim-öğretim yılının geleceğimizin teminatı olan evlatlarımız ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, bilgiyle donatılan çocuklarımızın, İslam’a, ülkemize, milletimize ve bütün insanlığa yararlı bireyler olarak yetiştirilmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?

iddaa tahminleri banko tahmin gaziantep escort