logo

11 Eylül 2014

BAŞKENT’TE “ERZURUM GÜNLERİ” COŞKUSU

ERZURUM GÜNLERİ 1

Ankara’da, Erzurum Vakfı, Erzurum Dernekler Federasyonu (ERDEF), Erzurum İktisadi Sosyal Araştırmalar ve Yardımlaşma Vakfı (ESAV) ile İspir ve Çevresi Kalkındırma Vakfı (İSPAV) tarafından ortaklaşa düzenlenen “3. Erzurum Günleri” etkinliği yoğun bir katılımla başladı.
Atatürk Kültür Merkezi’nde başlayan “Erzurum Günleri”ne, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Sayıştay Başkanı Recai Akyel, AK Parti Erzurum Milletvekilleri Adnan Yılmaz, Cengiz Yavilioğlu, Fazilet Dağcı Çığlık, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, ilçe belediye başkanları, ETSO Meclis Başkanı Saim Özakalaın ile çok sayıda Erzurumlu bürokrat, siyasetçi, işadamı ve Ankara’da yaşayan Erzurumlular katıldı. Programda, ERDEF Başkanı Feridun Önal, ESAV Başkanı Veysel Karani Aksungur, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve AK Parti Milletvekili Adnan Yılmaz birer konuşma yaptı.

ADNAN YILMAZ; “ERZURUM’UN ÖNEMLİ DEĞERLERİ VAR”
Konuşmasında, “Dadaş” ifadesinin tanımını yapan Milletvekili Adnan Yılmaz, Erzurum’un sahip olduğu önemli değerler olduğunu söyledi. Erzurum’un siyaset, bürokrasi ve iş dünyasından birçok başarılı isimler yetiştirdiğini dile getiren Milletvekili Yılmaz, “Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İçişleri Bakanı Efkan Ala, eski Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ gibi birçok devlet ve siyaset adamının yanı sıra, Sayıştay Başkanı Recai Akyel gibi önemli mevkilerde çok sayıda Erzurumlu bürokratın olduğunu kaydetti. Yılmaz, ERÇİMSAN Holding ve Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nın Yönetim Kurulu Başkanı olan Lütfü Yücelik’in, iş dünyasında başarısında sıkça söz edilen bir işadamı olduğunu belirterek, bu isimlerin hepsinin Erzurum için gurur kaynağı olduğunu ifade etti.
Milletvekili Adnan Yılmaz’ın ardından konuşan Vali Dr. Ahmet Altıparmak da, Erzurum derneklerinin bir araya gelip böyle bir organizasyon düzenlemesinin ilerisi için ümit verici olduğuna işaret ederek, birlikte hareket etmenin ortaya daha güzel şeyler çıkaracağını vurguladı.
Törende son konuşmayı Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce yaptı. Hemşehrilerini Başkent’te görmekten duyduğunu memnuniyeti dile getiren Bakan Güllüce, Erzurum’un değerlerinin tanıtılmasında bu tür organizasyonların gerekliliğinin tartışılmaz olduğunu söyledi. Bakan Güllüce, “Erzurum’a gelen her kim olursa olsun önce tabyaları gezdirip atalarımızın, dedelerimizin nasıl bir mücadeleyle bu toprakları bizlere vatan yaptıklarını anlatmamız lazım” diye konuştu.
Konuşmaların ardından organizasyona katkıda bulunanlara plaket verildi ve ardından etkinliğin açılış kurdelesi kesildi. Etkinliğin açılışında, TRT sanatçısı Nurullah Akçayır da mini bir konser verdi.
ETSO STANDI İLGİ GÖRDÜ
11-14 Eylül tarihleri arasında devam edecek olan Erzurum Günleri’ne katılan eden Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ETSO) açtığı stant katılımcıların büyük ilgisini gördü. Vali Ahmet Altıparmak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’le birlikte ETSO standını gezen Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Meclis Başkanı Saim Özakalın’la bir süre sohbet etti. Erzurum ve ETSO’ya ait tanıtım materyallerinin yer aldığı ETSO standında ayrıca çeşitli promosyon ürünlerinin dağıtımı yapıldı. ETSO yöneticileri ve personeli, kurumun standını gezen Ankara’daki Erzurumlularla yakından ilgilendi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?

iddaa tahminleri banko tahmin gaziantep escort