logo

BB ERZURUMSPOR KULÜP BAŞKANI AV. ALİ DEMİRHAN’DAN, KARTALSPOR AÇIKLAMASI

 

aliKartalspor’un küme düşmesinin BB Erzurumspor ile bağdaştılmasının spor ahlâk ve etiğine uymayarak BB Erzurumspor’un hedef gösterilmesine sert tepki gösteren BB Erzurumspor Kulüp Başkanı Av. Ali Demirhan, “Kartalspor camiasına ve taraftarına saygımız sonsuzdur. Ancak, BB Erzurumspor Kulübü olarak bu açıklamayı vazife olarak adlediyoruz. Erzurumspor’un Kartalspor’u küme düşürmesi suçlaması tamamen asılsız ve gerçek dışıdır” dedi.
ONURSAL BAŞKANIMIZ MEHMET SEKMEN, KARTALSPOR’UN BAŞARISI İÇİN ÇALIŞMIŞTIR
Kartalspor’un küme düşmesinde BB Erzurumspor’un rol oynadığı polemik konusu ile BB Erzurumspor Kulübü’nü derinden üzdüğünü ifade eden BB Erzurumspor Kulüp Başkanı Av. Ali Demirhan, şu açıklamada bulundu:
“BB Erzurumspor Kulübü olarak Kartalspor’un küme düşmesi büyük taraftarını, büyük camiasını bağlamamaktadır. Kartal camiasına ve taraftarına saygımız sonsuzdur. Ancak, BB Erzurumspor Kulübü olarak açıklamayı vazife olarak eddediyoruz. Kartalspor’un Yönetimi ve Başkanı’nın Kartalspor’un küme düşmesinin gerekçesi olarak Umut Utlu’nun Erzurumspor’a taransfer görüşmelerinde Kartalspor’un küme düşmesinin rol aldığı iddiaları tamamen asılsız, gerçek dışı ve iftiradır.”
ÇİRKİN VE MESNETSİZ KARALAMA ERZURUM’U DERİNDEN ÜZMÜŞTÜR
“Kaldık ki, yıllar önce Kartalspor’u başarıdan başarıya taşıyan ve Kartalspor’un başarısı için gecesini gündüzüne katarak üst seviyelere çıkarılmasında büyük rol oynayarak, Milli Takımımıza oyuncu kazandıran Kulübümüzün değerli Onursal Başkanı Sayın Mehmet Sekmen’in bu polemiklerin içine çekilerek yapılan çirkin ve mesnetsiz karalama BB Erzurumspor camiasını ve Erzurumluları derinden yaralamış hem de üzmüştür.”
UĞUR UTLU, TRANSFER ÇALIŞMASI SPOR AHLAK VE ETİĞİNE UYGUN YAPILMIŞTIR’
“BB Erzurumspor Kulübü olarak son iki sezonda Ugur Utlu’nun transfer görüşmelerinde kulübümüze kazandırmak için usulüne uygun spor ahlâk ve etik kuralları çerçevesinde kulübü hizmetler.site ve futbolcunun kendisi ile transfer görüşmelerini yürütmüş olup, en son olarak devre arası Uğur Utlu ile prensipte anlaşmış olmamıza rağmen yapılan transfer görüşmelerinde Uğur Utlu’nun bu transfer gerçekleşmediği gibi askıya alınmıştır.
Kaldı ki, bu transfer görüşmeleri, transfer döneminde tamamen doğal, akışına uygun, etik ve aşikadır. Ancak, Kartalspor’u küme düşüren zihniyet her zaman olduğu gibi başarısızlığın gerekçesi olarak yıllarca onuru – şerefi ile Kartalspor’a ve camiasına hizmet eden Uğur Utlu ve ve arkadaşlarını küçük düşürücü suçlayıcı ve gelecekteki futbol hayatlarına soru işareti bıraktıracak şekilde Kartal camiasına yakışmayan bir başkan tarafından itibarsızlaştırma operasyonu olarak kamu oyuna sunulmuştur.”
ÜÇ GÜNLÜK BAŞKANIN BÜYÜK ERZURUMSPOR’UN ONURU İLE OYNAMAYA HAKKI YOK’
“Büyük Erzurumspor camiası olarak bu açıklamayı Kartalspor’un yönetimini ciddiye almayarak Kartal’ın yürekli, onurlu ve şerefli, taraftarlarına ithafen yapıyoruz. Erzurumspor’umuzun tarihi, Erzurumspor’un dik duruşu, Palandöken Kartalları’nın onuru ve şerefi ile büyüttüğü mücadele ile ortadır. Üçünü Lig’den İkinci Lige yükselerek rakiplerimizi kendi sahalarında hiç bir şaibeye meydan bırakmadan yenerek, onurla kaldırdığımız şampiyonluk kupası ile İkinci Lige çıkmıştır. Üç günlük Başkanın BB Erzurumspor’un onurlu duruşu ve şerefi ile oynamaya hakkı yoktur. Biz buna BB Erzurumspor camiası olarak izin vermiyoruz ve şiddetle kınıyoruz. Hem Erzurumlu yöneticilerimizin hem de Erzurumsporlu futbolcularımızın sonuna kadar yanında olup, bu açıklamalarla birlikte Kartal camiasından özür diliyoruz. Kulübümüze yönelik yapılan iftiraları, Türkiye Cumhuriyeti Mahkemeleri’nde sonuna kadar dava edip hakkımızı savunacagımızı tüm kamuoyu ile paylaşıyoruz.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?

bahis siteleri