logo

BEN YORULDUM HAYAT GELME ÜSTÜME….


Gürhan Özorhan
gurhanozorhan2@hotmail.com

 

Kalem yıllık izinde, kelamım satır aralarında muhabbet hapis. Fikri ve vicdanı hür aklımın hamalı kalemim; Çok sevdiğim bir şarkı sözleriyle, gönül darlığımı sizlerle paylaşarak, uzun bir süre ara verdiğim yazılarıma son vermektir niyetim. “Ben yanıldım hayat vurma yüzüme. Yol verdim sevdanın en delisine, Bu yüzden ömrümden giden gidene. Sözlerim ağırdır dokunur kalbe, Şu suskun ağzımı açtırma benim. ”
Suskunluğum Antalya’nı kışına, Avazım Palandöken tepesinde yaza benzer!

Siyasilerin TV karşında tartışmaları kamera şakası, işin garibi bizlere de el sallatıyorlar! Arap ülkelerinin erkeği Arap atı gibi sallar başını, kadını denizi gördü mü açar başını.
Mal sahibinden haberli kiracılar, Sarayın faytonlarını çeken atların, yemlerine musallat olmuş.

İmralı dediler, Apoyu gizlediler, Kandil dediler PKK yı gizlediler, Cumhurbaşkanlığı sistemi dediler; Hilafet ve saltanatı gizlediler, Muhalif dediler ülkücüleri gizlediler, banka promosyonu dediler faizi gizlediler. Gerçekleri gizlemede usta olanlar, duygularımızı gizlediler. Kalemlerini kirletenleri anlata bilmemek için , 29 harfli alfabemizle kendimizi ifade edemez hale getirilerek bizleri gizlediler.

Hafızasına, kahvede zar atan nesillere gönlü ney çalan sofiler eşlik etmekte!

Birilerinin mutluluğuna alkış tutarken, hasret gözyaşlarımın farkında olmamaları normal değil mi?
Mutluluklar sabun köpüğü, hüzünler ambar defterine demirbaşa kayıtlı. Her tarafından yel alan bedenleriyle dolaşan zevzeklere karşı, harfler bile yetersiz kalıyor. Marka ve AVM bağımlısı işsiz gençlik. Haram teknesi helal süt emmişlerin denizinde kürek çekme yarışında. Ben ise, henüz yeni bestelenmiş bir türküyüm! Bestesi benim olanın notası sen olmak ister misin?

Görüntü ve sesleri Salı, ibadetleri Cuma gününe yapışık olanlara çağrım! Öfkemizi yele salarsak fırtına olarak geri dönecektir. Sevgi barış ve hoş görüden yana gönlümün kanat vuruşlarına, gel sende rüzgâr ol. Siyasi ikballeri uğruna çömelip oturanlar, Pazar tezgâhında ithal artığı domates fiyatı gibi rağbet göremezler! Sarhoş edilmiş yüreklerin narasıyla, şeytan ıslah etmeye çalışanlar sesiniz ancak hamam kubbesinde yankı bulur. Şeytana surat çizenler, şarlatanlık yaparak cüceleşirler. Aklın akıttığı Sakarya homurdanarak aktığı gün uzak değildir.

80 ninde anası ölen metanetini koruyamıyorken; 20 lik delikanlısını toprağa verenden metanet beklenilir mi? Çevreme bakıyorum; Yaşı küçük ve okuma yazma bilmeyen de yok. Yüreğimin kabarmasını Çizerek mi anlatsam acaba?

Baki selamlarımla, Ülküyle Esen Kalınız.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • MİLLİ EGEMENLİK VE 23 NİSAN COŞKUSU

  23 Nisan 2020 Tüm Manşetler, yazarlar

  Tarihçi Kübra ÖZDEMİR’in yazısı Bugün günlerden  23 Nisan. Bundan tam yüz yıl önce’’ Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’’ sözü ile  milletegemenliğine dayalı  Türk  Devleti’nin  kuruluşu ve kurtuluşunun  temelleri atılmıştır. Meclisin açılışında  öncü rol oynayan Mustafa Kemal  19 mayıs 1919 da samsun ‘a  ayak basarak ulusal Kurtuluş Savaşı’nı başlatmış, Erzurum ve Sivas kongrelerinde alınan kararlar ile  ulus egemenliğinin yine ulusun sağlayacağını ortaya koymuştur. ‘ Tek bir egemenlik vardır  o da ulus egemenliğidir ‘ anlayışıyl...
 • MİLLİ MÜCADELE KENTİNİN GURUR GÜNÜ

  07 Nisan 2020 yazarlar

  TARİHÇİ KÜBRA ÖZDEMİR’İN YAZISI   Türk tarihinde önemli bir yer edinen dadaşlar diyarı Erzurum 1. Dünya savaşı sırasında çok büyük acılara sahne olmuştur.  Bu süreçte insanlık tarihinde eşine rastlanılmayan vahşet ve katliama karşı milli bir şuur oluşmuş ve Erzurum kahramanlık destanı yazmıştır. Hınçak Taşlak Ermeni çetelerinin katliamına rağmen Erzurum halkı vatan, millet, bayrak sevgisini kaybetmemiş yaşlısı,  genci,  kadını,  erkeği,  milli birlik ve beraberlik anlayışıyla mücadelesini sürdürmüştür. 1917 yılında Rusya da...
 • ÇANAKKALE DESTANI

  07 Nisan 2020 yazarlar

  TARİHÇİ KÜBRA ÖZDEMİR’İN YAZISI…. Çanakkale içinde aynalı çarşı Ana    ben   gidiyom   düşmana  karşı Of  gençliğim eyvah… Şair   bu   dizelerle  anlatıyor,   Çanakkale destanının ne kadar anlam yüklü  olduğunu  ve kelimelerin  kifayesiz kaldığını. Tarihin  en büyük ve gerçek  savaşlarından  birisidir  Çanakkale .  Kürdü ,  Türk’ü,  Lazı,   çerkezi   vatanın kurtarılması  için tek yürekti. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105’inci yıl dönümünde kefensiz yatan kahramanlarımızı kaleme almak istiyorum…. ...
 • DALGALANDIMDA DURULDUM!

  30 Ekim 2019 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

    Cırcır konuşan bir Çinliyi dinleyerek Çince öğrenebilir mi insan. Hayatımı ve anılarımı montajlama hevesi içinde değilim.. Pişmanlıklarımı da; arkeolojik kazı yaparak çıkarmanın bana bir faydası, hatalarımdan ders çıkarmak olmasıdır. Her insan hayatının bir karışık kasedi vardır. Bu karışık kasette yıllarca siyaseti önlü arkalı çalıp dinledim. Çok geçte olsa dinlemeyi bırakmayı başardım.. Mutluluğum,cezvelerden kabarıp kabarıp boşalıyor fincanlara, höpürdete höpürdete yudumluyorum sabah kahvemi, elimde si...
bahis siteleri