logo

BENİM OĞLUM ŞEHİT OLDU ŞEREF DUYARIM


Enver Güler
enverguler@hotmail.com

imageBENİM OĞLUM ŞEHİT OLDU ŞEREF DUYARIM
Enver GÜLER
Sevgili okurlarımız;
Vatanımıza,Bayrağımıza, askerimize, polisimize sahip çıkamaz mı olduk ki, Ey şerefsizler , meydanı boşmu buldunuz,Bizler bu vatanın gerçek sahipleri Türk’üz, Kürt’üz, Çerkeziz, Lazız,Aleviyiz, Sunniyiz demeye utanır mı olacağız? Yok artık, yeter be, bu vatana, askerine, polisine sahip çıkamayanların yüzleri kızarmalı Yetmedi mi bu kurbanlar? . Din tüccarlığı kisbeti altına bürünmüş kafirlerin amacı vatan hainliği , Hep ölüm, hep karanlık gündem. Teröre bulaşan ve bundan medet umanlar, tarih önünde insanlık suçu işlemekteler. “Dökülen şehit kanları, onlara iki cihanda da rahat vermeyecektir” Bu aşağılık eylemlerden beslenenlere lanet olsun.
Ülkemizin birlik beraberlik duyguları hiçbir zaman çözülemeyecek kadar kökleşmiştir. Herkes bunu bilsin. “Terör eylemleri ülkemizin bölünmesine , birlik, beraberlik ve huzuruna yöneliktir. Bu saldırılar karşısında, millet olarak sağduyumuzu korumalıyız. Hiçbir sorun şiddetle çözülemez. Şiddetten bir çözüm veya gelecek bekleyenlerin insanlık değerleriyle hiçbir bağlantısı olamaz. çirkin saldırıları gerçekleştirenler, terör ve şiddet eylemlerinin hiç bir amaç için araç olamayacağını bilmelidirler.” “Ülkemizi bölmeye, Milletimizin birlik ve beraberliğine, kardeşliğine ve geleceğimize kasteden bu saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Ülkemizin huzur, güvenlik ve istikrarını bozmayı amaçlayanlar karşısında milletimiz tek yürek olarak kararlı bir duruş sergileyecektir. Terörü lanetliyor, hayatlarını kaybeden güvenlik güçlerinede Allah’tan rahmet diliyorum. Milletçe tek vücut olmalı ve terörü yaratan tüm faktörlere karşı ortak bilinçle hareket etmeliyiz.”
Yıllardır bu terör örgütünün başı ve mensubu hainler kendi korkunç emellerine ulaşmak maksadıyla ilmek ilmek güzel ülkemizin her köşesinde yapılanma faaliyetleri içindeydiler. Emellerine ulaşmak için sinsi sinsi 40 yılı aşan bir süreç boyunca Cemaat yani Hizmet hareketi adı altında çalışmalarını sürdürdüler. Çalışmalarının en önemli ayağını eğitim oluşturdu. Küçük yaşta çocuklardan, genellikle ailesinin durumu iyi olmayan ve zeki olanlarını kendi verdikleri eğitim anlayışıyla bir bir istedikleri kıvama getirdiler. Sonuç olarak emirleri bire bir uygulayan, sorgulamaksızın, harfiyen itaat eden insanlar çıktı ortaya. Ülkemiz için kayıp bir nesil oluştu. Bu kadar yetişmiş ve zeki insan vatan, millet ve Bayrak düşmanı olarak çıktı karşımıza.
Kardeşliği pekiştiren, bölünenleri birleştiren, düşmanlıkları dostluklara dönüştüren sevgi tomurcuklarını üreten insanlar olmalıyız zorundayız. Peygamberimiz buyuruyor:” Birbirinize muhalefet etmeyiniz, birbirinize haset etmeyiniz, birbirinize sırt çevirmeyiniz!..”İslam bölünmeyi değil, bir ve beraber olmayı ,kardeşçe yaşamayı emrediyor. Yine Peygamberimiz buyuruyor: “Ey insanlar! İyi biliniz ki, muhakkak Rabbiniz birdir ve babanızda birdir. Bakınız, iyi kulak veriniz! Ne Arabın Aceme, ne Acemin Araba, ne kırmızı adamın siyah adam üzerine, ne siyah adamın beyaz adam üzerine hiç bir surette fazilet (Üstünlük) iddia etmeye hakkı yoktur.Üstünlük ancak fazilet takva ile olur. Zira Allah indinde en mükemmeliniz, en şerefliniz,en fazla muttaki olanınızdır!..”(Veda Hutbesinden)
Allah’ın emri, Peygamberimizin Sünneti hilafına ayrılan,,bölünen, birbirini sevmeyen, birbirinden nefret eden, birbirini çekiştiren gruplar oluşturmak olsa olsa düşmanın oyunudur. Birbirlerini sevmeyen, Müslüman kardeşlerine kin besleyenler Müslümanlığını yeniden gözden geçirsinler.. Adına kardeş kavgası denen gerçekte kardeşlikle ilgisi olmayan bir kör dövüşü onaylamak mümkün değildir. Bu kardeşliğe de Müslümanlığa da yakışmaz. Yüce Yaratanın: “Kardeşlerinizi ıslah ediniz, aralarını bulup barıştırınız!…” emrine uyarak, bölücü değil, birleştirici, ayırıcı değil, bütünleştirici, nifak tohumları ekici değil, sevgi ve kardeşlik tohumlarını yeşerten insanlar olmak zorundayız.
Allah korusun büyüklük, enaniyet,,kibir farklılık kavramına sokmaya kalkışırsak, elimize silah alıp kardeşlerimize kurşun sıkarsak, ilahi buyrukları hiçe saymış oluruz ki, işte o zamanda Müslümanlığımızı, kardeşliğimizi yeniden gözden geçirmek durumundayız!…Birlik ve beraberlik, kardeşlik , sevgi muhabbet İslam’ın ve YüceTürk Milletinin özüdür.
Bu sevgiden uzak kalanları İslam’a ve kurtuluşa davet etmek kadar doğal bir düşünce olamaz!.. Türk ordusuna polisine silah sıkan hainler bizim kardeşimiz olamaz. Böylesine hainleri Ermeni kışkırtıcılarını Türk ve Müslüman düşmanlarını destekleyemeyiz, onlara alkış tutamayız… Bölücü terör örgütün şehit ettiği kahraman Mehmetçiklere ve Polislerimize Allah tan Rahmet diliyoruz. Mekanları Cennet olsun…Hainleri ve onlara prim verenleri de Allaha kahreylesin. Vatana ihanet eden hainler sonunuz hep hüsran olacaktır..Köpek gibi dağlarda ölüp gideceksiniz: Siz ancak hainlikte yarışırsınız..Rabbim sizi, tüm destekçilerinizi ve kirli hayallerinizi kahreylesin inşallah.
Diyarbakır’ da şehit düşen Polis memuru Ahmet Alp Taşdemir’ in İmam olan babası İbrahim Taşdemir oğlunun şehit haberini görev yaptığı camide alıyor ve şu sözlerle ” Bizim ecdadımız yüzyıllar boyunca Hilali, Bayrağımızı yücelttiler. Hilal, Ezan, Bayrak inşaallah bu necip milletin omuzlarında yücelmeye devam edecek, Benim oğlum elhemdülillah Peygamberlerin yanındaki makam olan şehadet makamına ulaştı. Doğduğunda bizi şereflendirmişti Rabbimiz oğlumun doğumuyla. şehit oldu şehadetiyle bizi şereflendirdi. Onun için ben Rabbimin hükmüne boyun eğdim. Hiç bir şikayetim yok. Rabbimizden gelen başım gözüm üstüne bizim ümmetimiz milletimiz vatanımız sağolsun. Allah bu Millete zeval vermesin siyonistlerle, kafirlerle, haçlılarla cihad ederken benim oğlum şehit oldu. Bundan şeref duyuyorum. Elhemdülillah Rabbimiz bize böyle bir makamı lütfetti. Şeref duyuyorum Elhemdülillah.” evet böyle bir asil milletiz biz.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Suriye…

  15 Şubat 2018 Tüm Manşetler, yazarlar

  Kimse kimseyi suçlamadan. Kimse kimseye hakaret etmeden. Aklı başında, siyasetten uzak, mantıklı bir şekilde düşünelim lütfen... Şu bir gerçek. Esad'la görüşülmesi gerekiyor. Hatta şarttır. Ve; Göreceksiniz. Eninde sonunda bu olacak. Çünkü; Türkiye'nin sınır güvenliği ve gelecekte olası tehditlerin bertaraf edilebilmesi için. Suriye'nin toprak bütünlüğünün sağlanması. Bir ve bütün kalması için masaya oturulması şart. Toprak bütünlüğünün sağlanmasının yolu. Merkezi Hükumetle görüşüp birlikte hareket etmekten geçiyor. Bunu ...
 • ATATÜRK ÜNİVERSİTESİNDE YENİLİKLER!

  08 Şubat 2018 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

    12 Ağustos 2016 tarihinde Atatürk Üniversitesi Rektörlüğüne atanan, Prof Dr Ömer Çomaklı’nın, Üniversitemizde yapmış olduğu yeniliklerden en göze çarpanlar, Üniversitemiz Basın Merkezinin açıklamalarıyla haberdar olurken sizlerle gururla paylaşmayı, 25 yıl hizmet verdiğim, mensubu olmaktan gurur duyduğum, Üniversitemizde ilkleri yaşatan Sayın Rektörümüz Prof Dr Ömer Çomaklı beyefendiye şükranlarımı sunuyorum. Yeni Nesil Üniversite Tasarım ve Dönüşüm Projesi çalışmalarına başlandı. Üniversitenin geleceğini ortak akılla tasarlama...
 • Toraman; “Terör destekçisi tüm ülkelere ortak tepki vermek insanlık görevimizdir”

  26 Ocak 2018 Bölgeden haberler, Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

  Avrupa Yakası Erzurumlular Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Nuri Toraman, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin Harekatı’nda ordumuzun teröre karşı müthiş bir mücadele verdiğini söyledi. Operasyona büyük bir toplumsal destek olduğunu belirten Toraman, “Bilinmelidir ki; Teröre karşı mücadele ülke olarak sadece bizim görevimiz değildir. İnsanlığın ve tüm ülkelerin ortak görevidir. Bu anlamda net tavır takınamayan, Teröre ve teröriste destek veren, Silah yardımı yapan, başta Amerika olmak üzere terör destekçisi tüm ülkelere ortak tepki vermekte i...
 • Allah sizi affetsin…

  25 Ocak 2018 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

  Bu askerin. Bu Ordu'nun. 10 yıldır anasını ağlattınız. Felç ettiniz. Vatansever subaylarını. Perişan ettiniz. Vatan haini dediniz. İsrail uşağı. Siyonist dediniz. Darbeci dediniz. Anlamadan. Dinlemeden. Bi günah Subayları yargısız infaz ettiniz. Yıllarca hapislerde yattılar. Türkiye bağırsaklarını temizliyor dediler. Bu ülkenin Genel Kurmay Başkanı terör örgütü üyesi diye içeri atıldı. Alkışladınız. Feto Hocanızın kontrolünde ki aklınızla. Dedinizde dediniz. Manipüle oldunuz. Düşünmediniz. İftira attınız. Demedik hiç b...