logo

21 Mayıs 2016

BERAT KANDİLİ RAMAZAN’IN HABERCİSİDİR

Memur Sen Erzurum İl Temsilcisi Abdullah Duman, Ramazan Ayı’nın habercisi olan Berat Kandili’ni kutladığını belirterek, “Berat Kandili tüm İslam Âlemi için huzura, sağlığa, barışa ve berekete vesile olsun” dedi.

Memur Sen Erzurum İl Temsilcisi Abdullah Duman, Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Duman mesajında Berat Kandili’nin önemine dikkat çekerek, Ramazan Ayı’nın yaklaştığına vurgu yaptı.
Bu ayları çok iyi bir şekilde ibadetler ile değerlendirmemiz gerektiğini dile getiren Duman, tüm İslam Alemi’nin kandilini kutladığını ifade etti. Duman, Berat Kandili’nin nefsin esareti yerine gerçek özgürlüğü sağlayan bir gün olduğunu aktararak, “Berat Kandili, arzularımızın, tutkularımızın, heva ve heveslerimizin, bencilliklerimizin egemenliğinden, nefsimizin esaretinden kurtularak gerçek özgürlük beratımıza nasıl kavuşacağımızı öğretir. Nefis ve şeytanın hile ve tuzaklarına karşı her zaman yüksek bir teyakkuzda olma bilincini diri tutar. Hz. Peygamber (s.a.v.) çeşitli hadis-i şeriflerinde Cenab-ı Hakkın bu mübarek gecede kullarına rahmet nazarı ile baktığını, bağışlanmak isteyenleri bağışladığını ve ilahi rahmetten istifade etmek isteyenlerin bundan yararlandığını haber vermektedir. Asrın getirdiği sıkıntılarla bunalan ruhlara, manevi hayatın ihmaliyle daralan kalplere, bu gecenin bir şifa olmasını dilerim. Bu vesileyle tüm hemşerilerimizin Berat Kandillerini tebrik eder, şehrimiz başta olmak üzere ülkemiz, İslam alemi ve tüm insanlık için bu gecenin barış ve huzur getirmesini yüce Allah’tan niyaz ederim. Bu vesileyle İslam Aleminin Berat Kandilini tebrik eder ve bu mübarek gecenin bizler için birer berat olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederiz. Rabbimiz birliğimizi, dirliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin” dedi.

IMG_5495

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?

bahis siteleri