logo

BİTKİSEL ÜRÜNLERE İLGİ ARTTI

fft68_mf62754

Bitkisel ürünlerin kullanımında geçmiş yıllara oranla artış gözlemleniyor.  Tarım ve Sağlık Bakanlığının bazı bitkisel ürünlerde ambalajlama işlemi yaparak, ürünün hijyenliğini sağlıyor.

Kurukahvecioğlu  Baharat’ın sahibi Ayhan Kurukahvecioğlu ,eskiden bir çok ürünün açık olması nedeniyle vatandaşın alırken bazı tedirginlikler yaşadığına değindi.Tarım ve Sağlık Bakanlığı’nın duruma el atmasına sevinen Ayhan Kurukahvecioğlu, ambalajlanmış ürün sayesinde hijyenliğin sağlanmasından memnun olduklarını dile getirdi. Bu uygulamadan sonra bitkisel ürünleri üreten köylü ile aralarına fabrika girdiğini belirten Kurukahvecioğlu, fabrikanın köylüden alıp hijyen koşullarının sağlanıp kendilerine ulaştırıldığını ifade etti. Ayhan Kurukahvecioğlu,  tüketicinin artık gönül rahatlığıyla bitkisel ürün alabildiklerini söyledi.

Ayhan Kurukahvecioğlu, Erzurum da tüketicilerin yazın daha çok aşırı sıcaklardan kaynaklanan alerjik hastalıklardan; aslım, güneş lekesi ve cilt lekeleri yüzünden kendilerine başvurduklarına değindi. Kışın ise soğuk bir şehir olan Erzurum da çoğunluğu gribal enfeksiyon ve soğuk algınlığının oluşturduğunu dile getiren Kurukahvecioğlu , bu kişilere doktor tavsiyeli ıhlamur ve zencefil sattıklarını belirtti. Ülkemizin bitki yönünden zengin olduğuna değinen Ayhan Kurukahvecioğlu , bu bitkilerin işlenmesinde sıkıntı yaşandığını ifade etti.Bitkisel ürünlerdeki artışın , doların yükselmesiyle doğru orantılı olduğunu söyleyen Kurukahvecioğlu , dışarıdan ithal edilen ürünlerin başında karabiber ve zencefilin geldiğini dile getirdi.

Bitkisel ürünlerin faydalarından habersiz olan vatandaşın sayısının oldukça fazla olduğunu bildiren Kurukahvecioğlu, bitkisel ürünleri halka tanıtamadıklarına değindi. Ayhan Kurukahvecioğlu , bunun nedenin bitkisel ürünü kapsayan kanundaki bazı eksikliklere bağladı.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?

www.backlinktr.biz | 523: Origin is unreachable

Error 523 Ray ID: 5356619f7fd0cb98 • 2019-11-14 04:53:24 UTC

Origin is unreachable

You

Browser

Working
Vienna

Cloudflare

Working
www.backlinktr.biz

Host

Error

What happened?

The origin web server is not reachable.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Check your DNS Settings. A 523 error means that Cloudflare could not reach your host web server. The most common cause is that your DNS settings are incorrect. Please contact your hosting provider to confirm your origin IP and then make sure the correct IP is listed for your A record in your Cloudflare DNS Settings page. Additional troubleshooting information here.