logo

08 Eylül 2015

BOKS HAKEMLERİNDEN SİYAH KURDELELİ TERÖRE TEPKİ

 

BOKSUluslararası Cumhurbaşkanlığı Boks Turnuvasında boks hakemleri yakalarına siyah kurdele takarak teröre tepki gösterdi.
Türkiye Boks Federasyonu tarafından düzenlenen turnuvada 14 ülkeden gelen 115 erkek, 34 bayan boksör madalya için mücadele vermeye başladı. Turnuva için gong Erzurum Kazım Karabekir Spor Salonunda çaldı. Türkiye’nin yanı sıra İngiltere, Rusya, Azerbaycan, İran, İsveç, Norveç, Fransa, Ukrayna, Çin, Kazakistan, Afganistan, Nijerya, Sri Lanka ve Kongo’dan boksörler turnuvaya katıldı.
Büyük erkeklerde 10, büyük bayanlarda 3 sıklette maçlar oynanacak. Büyük Erkekler Boks Milli Takımına Nikolai Khromov ile yardımcıları Mustafa Kalkan, Vahdettin İşsever, Cengiz Cihangiroğlu, Muhammed Ali Kolu ve Süleyman Öztürk, Büyük Bayanlar Boks Milli Takımı’na ise Cemil Döndü, Esat Çelik, Aldülkadir Ünsal, Melihşah Sarıca ve Ertuğrul Akgün antrenörlük yapıyor.
Turnuva’nın şampiyonları 9 Eylül Çarşamba günü oynanacak müsabakaların ardından madalyalarını alacak.
HAKEMLERDEN TERÖRE TEPKİ
Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde yaşanan hain terör saldırısını kınamak için turnuvada hakemler yakalarına siyah kurdele taktı. Maçları yöneten hakemler teröre öfke kusarak, “Bugün terörü kınayarak tepkimizi göstermek için maçlara siyah kurdele ile çıkıyoruz. Hainleri kınıyoruz” dediler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?

bahis siteleri