logo

BOKSÖRLERDEN VALİYE ZİYARET

VBB_1493

Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak Başarılı Sporcu ve Yöneticileri Kabul Ederek Tebrik Etti.

Branşlarında Uluslararası müsabakalarda derece girerek madalya alan Sporcular, Antrenör ve Yöneticileri ile birlikte Vali Altıparmak’ı ziyaret ettiler.

Vali Altıparmak ilk olarak Bölge Boks Başkanı Kemalettin Yentimur,Boks Milli Takım Antrenörü Gürkan SönmezileRusya ve Macaristan’da yapılan Avrupa Şampiyonalarında Üçüncülük alan boksörlerimiz Ahmet Otcuve Furkan Öğüt’ü kabul etti. Ziyarette Yentimur katıldıkları Şampiyonalar hakkında Vali Altıparmak’a bilgi vererek,17-18 Ocak 2015 tarihlerinde ilimizde yapılacak olan, Erzurum İl Birinciliği Boks Müsabakalarına kendilerini davet ettiklerini söyledi.

Vali Altıparmak’ta alınan Uluslararası bu başarıların Erzurum ve ülkemiz adına sevindirici olduğunu belirterek, davet ettikleri İl Birinciliği Boks Müsabakalarına katılarak, kendilerine her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak’ın diğer ziyaretçileri ise Avrupa Kulüpler ve Turkish Open Taekwondo Şampiyonasında derece yapan sporcu ve antrenörleri’ydi.Ziyarete Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil ve Taekwando İl Temsilcisi Engin Akın’da katıldı.

Taekwondonun her yaştan herkesinyapabileceği bir spor dalı olduğunu belirtenTaşkesenligil,60 ülkeden yaklaşık 1700 sporcunun katıldığı Şampiyonada,Arif Budak ve Abdullah Tortumlu’nunantrenörlüğünde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü sporcularından Onur Tavşan’ın birinci,Okan Şimşek’in İkinci ve Selim Can Dağıstanlı ile Ömer Budancamanak’ın üçüncülük alarak ilimiz adına büyük bir başarıya imza attıklarını söyledi.

Sporcularla Taekwondo konusunda sohbet eden Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak,kendisinin de kayak yapıp,voleybol ve tenis oynadığını,taekwondo’ya da büyük ilgi duyduğunu belirterek, sporcu ve antrenörleribu büyük başarıdan dolayı tebrik ettiğini söyledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?

bahis siteleri Betboo giriş