logo

16 Şubat 2016

Bu günler!


Gürhan Özorhan
gurhanozorhan2@hotmail.com

GÜRHAN ABİ

Koç yiğitlerin at koşturduğu “ Ötüken Yaylası “ ak trollerin ve troliçelerin siyasi ikbal için oynaştığı cirit alanı bu günler! Ülkücü hareketin gönül tellerini yeniden titretecek bir akort ayarına ihtiyaç vardır. Kendimizi görmemizi sağlayan aynalar sırlı değil, olup bitenler dev aynalarla yansıtılmakta. Çuvaldızın battığı değil, toplu iğnenin battığı acımsı çığlıklar atılıyor bu günler!

Yıkılmaz sanılan şatoların sütunları artı 9 şiddeti depreme dayanaklığı hesaplanırken, zeminin ve temelin uygunluğu göz ardı edilmesin bu günler! Tavşana kaç tazıya tut sevdasıyla, kurtla kuzuyu çakalla tilkiyle eşleştirme sevdasına kapılmayınız! Bu günler?
Suriye’yi dertlenenler Türk insanının sıkıntılarını zevkle izlemekteler! İşverenler taşeron, taşeronlar işveren oldular! Ozanlar susturuluyor? Yazarlar fişleniyor. Basın özgürdür diye nutuklar atılıyor! Gazeteciler mapus damlarında bu günler? Biz değilsen, bizden değilsin bu günler! Yürekler küçük, gönüller sığ. Fatih’in İstanbul’u feth ettiği yaşlar çelik çomak oynamaktalar bu günler?
Bizler daralan çemberde köreltmek istenilen kalemlerle oyunun son perdesinde nerede duracağımızı ve nasıl sonlandıracağını bekleyen hükümlüleriz bu günlerde!

Şehit kanlarıyla ıslattığımız topraklarımızı gözyaşlarımızla nemli tutuyoruz bu günlerde! Gönülden damlayan fikirler, bir gün saklı bahçelerde yeşerecek. Cüce fikirler kiralık konaklarda cem yapa dursun, şişenin dibini bulmadan sarhoş naraları atılıyor? Bu günlerde! Mavisi olmayan gök, hilalsiz bayrak arayan haşeratlara ne demeli? Dal seyredilmeden ağaca çıkılmaz. Fikirler çiğnenen sakız ağızlarda şişirip şiririp patlatılıyor! Bu günlerde. Sevdasız Leyla yı arayanlar şeytana secde eder oldular bu günlerde?
Sırtına binip kamçıladığın atın gebe olduğundan habersizdir süvari? Arlı ile arsızın, hırlı ile hırsızın, tokalaşanlarla tokalaşmayanların bu düğümünü kimler çözecek! Bu günlerde?

Bazı sırlar vardır açıklanırsa yaraya merhem değil tuz olur! Eğer kör değilseniz kaş göz hareketleriyle görürsünüz! Sormaktan kendini alı koyamıyor insan? Hangi Türk tipi Başkanlık?
Kağan, Hakan,
Halifelik, Padişahlık ve Sultanlık mı?

Bir namazım, bir duam,
Birde eski seccadem
Hepsi hepsi bu kadar işte benim sermayem.
Dizelerini okuyanlar kendilerini sorgulamalılar? Bu günlerde!

Şefkat denizinde yüzen sandalına; Sevgi limanına demiş atmış bakışlarımla, Ülkü İle Esen Kalınız.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Kim suçlu?!

  26 Ağustos 2019 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

  Hayır! Hepimiz suçlu değiliz... Yıllardır insanımızı bilimsel çağdaş eğitimden, sanattan uzak tutmak için elinden geleni yapan. Toplumu gerici, çağ dışı yönelimlere. Cemaat, tarikat ve vakıflara ve onların yurtlarına mahkum eden. İnsanları zihnen Ortadoğululaştıran. Cahilleştirip, emperyalizme köle yapmaya çalışanlar suçlu! Toplumda ki bu değişim ve dönüşümden. Kadın cinayetlerinden. Çocuk tecavüzleri ve ölümlerinden. Doğa katliamından. Yerüstü ve yeraltı kaynaklarımızın yağmalanmasından. Hırsızlık, arsızlık ve adam kayırmac...
 • NİÇİN ADAY OLDUNUZ?

  02 Şubat 2019 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

  Erzurum’da yerel seçim süreci büyük bir ivme kazanırken,  siyasi partiler adaylarının hemen hemen tümünü belirledi. Farklı platformlarda çeşitli partilerin adaylarıyla karşılaşma imkânı buluyoruz. Belediye başkanlığı önemli bir görev, kentlerin gelişmesinde yerel idarelerin önemli bir yeri var. Yerel seçimlerde siyasi partilere tercihlerden çok adayların donanımları ve projelerine oy verilmesi gerektiğini düşünenlerdenim. Donanımlı ve birikimli adayların, kendilerini çok iyi anlatması gerekiyor. Erzurum geçmişe göre daha iyi duru...
 • İKİMİZ BİR FİDANIN GÜLLER AÇAN DALIYIZ!

  08 Ocak 2019 Tüm Manşetler, yazarlar

    Yalan duvarının bordür taşları; neden yüzünü asarsın “ bu havada kuramaz” Gerdiğim yayın oku hedefi bulmuyor. Yalanlara öyle kandık ki gerçeklere inanmıyoruz! Bizim nesil, siyasi liderlerini duvardan duvara halıflex kaplı, kömür sobalı ve kömürle ısınan kaloriferli evlerde otururken tanıdık ve sevdik. Şimdikileri, asansörlü kombili bilmem kaç odalı saraylarda ikamet etmelerinden sensorlu, güneş enerjili Mevlana semazenleri oldukları için mi sevemedik? Birbirlerini taşlayan, İttifak dostları bu günler “ikimiz bir fidanın güller açan d...
 • İşgal ve İstila altındayız…

  12 Aralık 2018 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

    İşgal ve İstila altındayız... Kestirmeden gideyim, lafı uzatmaya, dolandırmaya gerek yok. Suriyeli sığınmacılar son 5 yıldır en önemli sorunumuz olmuştur. Türk Milletine harcanması gereken. Ancak, sığınmacılara harcanan 35 Milyar Doları geçtik. 5 Milyonluk Mülteci sayısı, Ülkemizin BEKA sorunu olmuştur. Ve; Tahammül edilebilir olmaktan çıkmıştır artık! Türk Milleti bu durumdan büyük rahatsızlık duymaktadır. Yapılan araştırmalar ve anketlerde bu durum açık ve net ortaya çıkmaktadır. Sığınmacılar, mutla...
iddaa tahminleri banko tahmin gaziantep escort