logo

18 Ağustos 2014

Burhan Kuzu trafoları yaktı

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin bugün 15’inci yıldönümü.

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AKP İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, 17 Ağustos’un yıldönmü nedeniyle Twitter adresinden bir tweet paylaştı. Ancak Burhan Kuzu, tweet’inde 17 Ağustos yerine 17 Aralık yazdı.

Burhan Kuzu skandal tweet’inde, "17 Aralık depremi üzerinden 15 yıl geçti.Yaralarımızı önemli ölçüde sardık.Yeni felaketlere karşı kentsel dönüşümü başlattık.Destekleyelim." ifadelerini kullandı.

17 Aralık 2013 tarihinde yolsuzluk ve rüşvet operasyonu gerçekleştirilmiş, 3 bakan çocuğunun yanı sıra iş adamı Reza Zarrab ve çok sayıda isim gözaltına alınmıştı. İçişleri Bakanı Muammer Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış hakkında cezai kovuşturma yapılabilmesi için fezleke hazırlanmıştı.

Operasyonun ardından Recep Tayyip Erdoğan ve aile bireylerine, bakanlara ve işadamlarına ait olduğu iddia edilen ses kayıtları sosyal medyadaki bazı hesaplar aracılığıyla yayınlanmıştı.

Burhan Kuzu’nun 17 Ağustos tarihini 17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet operayonunun tarihiyle karıştırması tepki çekti.

Burhan Kuzu daha sonra ise sözkonusu tweetini düzelterek, “17Ağustos depreminin 15. yılındayız. Depreme hazır olmak için Hükümetimiz ‘Kentsel Dönüşümü’ başlattı. Yardımcı olalım” ifadelerini kullandı.

İŞTE O TWEET:

Odatv.com

Kaynak: odatv.com
Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?

bahis siteleri