logo

BÜRO ÇALIŞANLARI, DARBE GİRİŞİMİNE ALKIŞLARLA TEPKİ GÖSTERDİ

Erzurum’da büro çalışanları, 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimine karşı bir araya geldi. Öz Büro İş Sendikası’na bağlı çalışanlar Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde bir basın açıklaması yaparak, darbe girişimini alkışlarla protesto etti.

Öz Büro İş Sendikası, Fettulahcı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz’da gerçekleştirdiği darbe girişimini lanetledi. Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde bir araya gelen büro çalışanları, darbeye girişimine çanak tutanları ve FETÖ hainlerini alkışlarla protesto etti. Büro çalışanları kadar tedavi olmaya gelen hastalarda basın açıklamasına büyük ilgi gösterdi. Yapılan basın açıklamasına Öz Büro İş Sendikası Erzurum İl Temsilcisi Yılmaz Diler, Memur Sen Erzurum İl Temsilcisi Abdullah Duman, çok sayıda büro çalışanı ve vatandaşlar katıldı.

Gurup adına konuşan Öz Büro İş Sendikası Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi İş Yeri Temsilcisi Suzan Şimşek, FETÖ hain terör örgütünün yapmayı planladığı darbeyi Türk halkının başlarına yıktığını ifade etti. Yediden yetmişe Türk Halkı’nın devletin yanında olduğunu aktaran Şimşek, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu kaydetti. Tank, uçak ve silahlara karşı halkın kendini siper ettiğine vurgu yapan Şimşek, “15 Temmuz gecesi ordu içindeki FETÖ hainlerinin savaş uçakları, tanklar ve ağır silahlarla saldırdığı ülkemizi canı pahasına savunan kahraman milletimiz sadece darbeyi önlememiş Türkiye’yi işgalden kurtarmıştır. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin, TBMM‘nin, emniyet merkezlerinin, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın, belediyelerin ve boğaz köprülerinin darbeci hainler tarafından hedef alınması bu kalkışmanın bir askeri darbeden çok işgal girişimi olduğunu göstermiştir. Milletimiz ülkesine sahip çıkmış, iradesini çiğnetmemiş, hainlere ve efendilerine haddini bildirmiştir. Türkiye düşmanı ülkelerin kuklası olan bu hain yapı milletimizden ve devletimizden hak ettiği cevabı aldı, alacak. 15 Temmuz direnişi bütün dünyaya göstermiştir ki ne gizli ilişkiler ne kahpe senaryolar ne de kalleşçe kalkışmalarla bu ülkeye kimse operasyon yapamaz ve kimse 80 milyonun kardeşliğini bozamaz. Öz Büro İş, 40 bin üyesi ve tüm örgüt birimleriyle ülkemizin esenliği ve halkımızın huzuru için milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkma mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir. Özgür, güçlü ve zengin bir ülkenin onurlu ve mutlu yurttaşları olarak yaşama hedefimize engel olmak isteyen her türlü yapıyla mücadele bizim varlık sebebimizdir. Bu bağlamda 15 Temmuz’un yeni ve aydınlık bir dönemin başlangıcı olduğunu düşünüyor, millet olarak ufkumuzun açık geleceğimizin parlak olduğu coşkusunu yaşıyoruz. Milletimiz Cumhurbaşkanı’yla, meclisiyle, ordusuyla, polisiyle bir bütün olarak şimdi daha güçlüdür. Kazanan Türkiye olmuştur. Kazanan demokrasi olmuştur. Kazanan millet olmuştur. 15 Temmuz gecesi sabaha kadar destansı bir kahramanlığa imza atarak iradesini çiğnetmeyen ve hala Türkiye’nin bütün meydanlarında demokrasi nöbeti tutan halkımızı bir kez daha kutluyoruz. Canını vererek vatanını savunan halkın ve tüm emekçilerin bu ülkenin gerçek sahibi olduğunu kimse unutmasın. Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Onları asla unutmayacak, unutturmayacağız. Bütün yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz. Bütün darbecileri lanetliyoruz. Yaşasın 80 milyonun kardeşliği. Yaşasın milli egemenlik. Yolun ve bahtın açık olsun Türkiye’m” diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından büro çalışanları, alkışlarla darbe girişimini protesto etti.IMG_5026

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx