logo

14 Aralık 2016

Büyükşehir karla mücadelede iş başında

 

ciErzurum Büyükşehir Belediyesi’nin Kar Timleri, yoğun kar yağışı nedeniyle karla kaplı yolları ulaşıma açmak için canla başla görev yapıyor. Yoğun kar yağışıyla birlikte kent merkezi ve kırsalda ulaşıma kapanan 1446 mahalle yolunu araç ve yaya trafiğine açmak için görev yapan 400 personel karla etkin bir şekilde mücadele ediyor.
Büyükşehir’in Fen İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı Yol Yapım Şube Müdürlüğü’nde görevli 150 personel, ana ve ara arterler, cadde ve sokaklar ile araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgeleri kardan temizliyor. Söz konusu çalışmada, 14 kamyon, 7 tuzlama ve bıçaklı araç, 6 greyder, 5 kepçe, 4 mini loder, 3 eder, 1 kar savurma, 1 unimog olmak üzere toplam 41 araç kullanıldı. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı diğer ekipler de 250 personelle köy statüsünden mahalleye dönüştürülen yerleşim yerlerindeki kapalı yolları ulaşıma açmak için elverişsiz hava şartlarıyla mücadele ediyor. Kırsalda gerçekleştirilen karla mücadele çalışmasında da 42 greyder, 20 kepçe, 9 dozer, 5 kar savurma aracı, 8 kar bıçaklı kamyon, 3 kar üstü araç olmak üzere toplam 87 araç kullanıldı.
Yetkililer, zincirsiz ve kış lastikleri olmadan trafiğe çıkmamaları konusunda araç sürücülerini uyararak, “Tedbirsiz bir şekilde trafiğe çıkan vatandaşlarımız kendi canlarını tehlikeye attığı gibi diğer sürücülerin de hayatını riske atıyor. Lütfen zincirsiz ve kar lastiği olmadan yola çıkmayalım. Kar yağışından ötürü oluşabilecek trafik kazalarının yaşanmaması için toplu ulaşım araçlarını kullanalım” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?

bahis siteleri