logo

18 Kasım 2014

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ ÇOCUKLARA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

DSC_1056BELEDİYE

 

Erzurum Büyükşehir Belediye Meclisi,  ‘’Dünya Çocuk Hakları’’ haftası nedeniyle,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki çocuk yetiştirme yurtlarında kalan çocuklara ev sahipliği yaptı.

Büyükşehir Belediye Meclis Başkanı Fevzi Polat başkanlığında toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, meclis sosyal hizmetler komisyonun çalışmaları görüşüldü.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmet Komisyon Başkanı  Yusuf  Kılıç, burada yaptığı konuşmada sosyal hizmet komisyonun çalışmalara değindi.

Çocuk haklarına önem verdiklerini belirten Kılıç,  çocukların yarının güneşi olduğunu, bu nedenle çocuklara kaliteli eğitim verilmesinin önemine değindi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sedat Abdulhakimoğulları ise kurum çalışmaları hakkında sunum yaptı.

 

YENİ BİNANIN AÇILIŞI 29 KASIM’DA YAPILACAK

Kuruma ait yeni hizmet binasının 29 Kasım’da yapılacağını belirten Abdulhakimoğulları, ‘’Kurumumuzun yeni hizmet binasının resmi açılışının 29 Kasım’da Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu tarafından yapılması planlanmaktadır’’diye konuştu.

Çocuk hizmetleri hedeflerini sıralayan Abdulhakimoğulları şöyle devam etti:

‘’Çocukların korunmaya ve bakıma muhtaç hale gelmesini engelleyici hizmetler sunmak. Suça karışmış ya da  kendilerine karşı suç işlenmiş çocukların topluma kazandırılmasının sağlanması için yeni hizmet modelleri oluşturmak. Çocuğa hizmet veren tüm paydaşlarla  işbirliği içerisinde hizmetleri sunmak.,Çocuk haklarının ülke genelinde tavizsiz uygulanmasını sağlamak. Sokakta yaşayan çalıştırılan çocukları sokaktan çekerek, rehabilite ederek topluma yeniden kazandırmak. Çocuk dostu kentler, mekanlar, kurumlar oluşturulmasını sağlamak. Çocuğa karşı şiddetin önlenmesine yönelik toplumsal bilinç ve duyarlılığı arttırıcı aktivitelerde bulunmak.  Çocuk işçiliğinin sonlandırılması. Çocuk ticareti ve kaçakçılığının önlenmesi . Çocuğa yönelik her türlü istismarı engellemek. Her ne hususdan olursa olsun korunma ve bakım altına alınan çocuklarımızın aile sıcaklığına en yakın ortamda bakımlarını sağlayabilmek için; Evlat Edindirme Hizmeti,   Koruyucu Aile Hizmeti,   Çocuk Evleri Hizmeti vermektir’’

5395 sayılı çocuk koruma kanunu hakkında bilgi veren Hakimoğulları, tüm çocukların Dünya Çocuk Hakları haftasını kutlayarak, Büyükşehir belediye Meclis başkan ve üyelerine toplantı için teşekkür etti.

Konuşmaların ardından, çocuk yurt ve yuvalarından gelen çocuklar, söz aldı.

Toplantı, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından çocuklara hediye dağıtımıyla son buldu.

Toplantıya, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu,  Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Aziziye Belediye Başkanı Muhammet Cevdet Orhan ve meclis üyeleri katıldı.

MECLİS9

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx