logo

BÜYÜKŞEHİR’DEN LALE DEVRİMİ!

lale 6lale 7

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından şehrin muhtelif noktalarına 20 bin adet lale soğanı dikildi. Yapılan lale soğanı dikimleri ile birlikte şehrin rengârenk bir görünüm kazanacağı belirtildi.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, şehrin daha renkli ve doğal görünmesi adına şehrin muhtelif noktalarına 20 bin adet lale soğanı dikti. Kış mevsimini toprak altına geçirerek gelişim sürecine giren lale soğanlarının, ilkbahar ile birlikte filizlenerek çiçeğe dönüşmesi bekleniyor.

Lale soğan dikimlerinde görevli Koordinatör Şef Fatih Acar yaptığı açıklamada, şehir merkezi, giriş ve çıkışlarda daha güzel ve estetik bir görünüm sağlamak adına 136 kasa, toplamda 20 bin adet lale soğanı dikildiğini söyledi. İlk etapta çalışmaların Terminal Mahallesi ve Atatürk Üniversitesi’nde başlatıldığını belirten Acar, bu bölümlerin bitmesi ile birlikte şehir geneli ve merkezde soğan dikimlerine geçilerek tamamlanacağını ifade etti. Lale soğanlarının kış mevsiminde bilerek dikildiğini dile getiren Acar, ilkbahar mevsiminin gelmesiyle birlikte soğan tohumlarının laleye dönüşerek, rengârenk bir görünüm elde edileceğini belirtti.

Acar,”Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak şehrin estetik dokusuna önem veriyoruz.  Lale soğanlarını kış ile birlikte dikmeye başlıyoruz. Şuana kadar 136 kasa, toplamda 20 bin adet lale soğanı dikildi. Lale geç yetişme dönemi nedeniyle ilkbahar mevsiminde anca çiçeğe dönüşüyor. Laleler büyüdüğünde estetik görüntü açısından şehri rengârenk ve estetik gösterecek.” dedi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?

bahis siteleri Betboo giriş