logo

BÜYÜKŞEHİR’DEN SEL VE TAŞKINLARA ÖNLEM

 

selErzurum Büyükşehir Belediyesi sel ve taşkınlara yönelik önlemlerini artırıyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Yapım Şube Müdürlüğü ekiplerince olası sel ve taşkınlara yönelik başlatılan TortumYolu Yağmur suyu Hattı çalışması tamamlandı.
Yarıçapı 50 santimetre olan 2000 metrelik ana hat ile birlikte yarıçapı 30 santimetre olan 60 metre uzunluğunda kılcal toplama hattı yapıldı. Yağmursuyu hattı ile birlikte Erzurum Tortum Yolu ve Şükrü Paşa Mahallesi Şıh Köyü Caddelerinin yüzey sularında birikme, sel ve taşkın problemi de ortadan kaldırıldı. Öte yandan Erzurum İli Aziziye,Yakutiye ve Palandöken İlçeleri Alt Yapı Yapım İşi çalışmaları kapsamında Pelit Meydanı’na 700 metre, İbrahim Polat Caddesi’ne 500 metre, Tortum Yolu’na 2000 metre yağmursuyu hattı, bu hatlara ilave olarak ayrıca 500 metre de kılcal toplama hattı yapıldı.
Vatandaşlar yağış sonrası söz konusu yerlerde su birikintileri nedeniyle selin yaşandığını hatırlatarak, söz konusu çalışmayla problemlerin de giderildiğini ifade etti. Vatandaşlar çalışmadan ötürü Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?

bahis siteleri