logo

BUZ HOKEYİ OKULU BAŞLADI

ekonomik-gucu-zayif-cocuklardan-gelecegin-buz-hokeyi-sporculari-yetisiyor-293246-02

Türkiye’de Okulların Yarı Yıl tatiline girmesi ile birlikte Buz Hokeyi Federasyonu, “Buz Hokeyi Okulu” Projesini başlattı. Türkiye’nin çeşitli kulüplerinden seçilen kız ve erkek çocuklar Erzurum’da buz hokeyi eğitimi görüyor.

Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu, Erzurum GHSİM ile birlikte daha önce “Buz Hokeyi Okulu” Projesi için atak başlatmıştı. Federasyon Başkanı Bülent Akay ve yönetimi,  Türkiye’de okulların yarı yıl tatiline girmesi ile birlikte “Buz Hokeyi Okulu” Projesini Erzurum’da resmen başlattı. İzmir, Ankara, Kocaeli, İstanbul ve E rzurum’da faaliyet gösteren Buz Hokeyi Kulüplerinden seçilen 90 sporcu Erzurum 3 Binlik Buz Arena’da eğitime tabi tutuldu. Grand Otel’de kampa giren öğrenciler 26 Ocakta başladıkları buz hokeyi eğitimini 6 Şubat 2015 tarihine kadar almaya devam edecekler. Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Selami Kızılkaya, federasyon yönetimi tarafından Buz Hokeyi Okulu’na Alper Solak, Barış Uçele, Eray Atalı, Abdulkerim Çintimar, Nevzat Altun, Burkay Altuntaş, Doğa Selçuk ve Merve Tunalı’nın artrenör olarak görevlendirildiğini ifade ederek, “Türkiye’nin çeşitli kulüplerinden seçtiğimiz 90 sporcu 8 antrenörümüz yönetiminde Erzurum 3 Binlik Buz Hokeyi Arena’da çalışma yapıyor. Bu proje bundan böyle devam erdecek” dedi.

MİLLİ TAKIMLARA SPORCU YETİŞTİRİLECEK

Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Selami Kızılkaya, Federasyon Başkanı Bülent Akay’ın göreve gelmesi ile birlikte yönetim olarak buz hokeyinde önemli hamleler yaptıklarını belirterek, bu icraatlardan birinin de “Buz Hokeyi Okulu” projesinin olduğunu söyledi. Kızılkaya, “Daha önce bu projeyi Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün Buz Sporları Eğitim Projesi kapsamında sürdürdük. Şimdi okulların yarı yıl tatiline girmesiyle birlikte Buz Okulu Projesi’ni Türkiye çapına genişlettik ve 2000-2001 ile 2002-2003 doğumlu sporcuları seçerek kampa aldık ve şu anda Erzurum’da bu sporcular çalışıyor. Bu öğrencilerin arasından gelecekte Milli takımların çeşitli yaş kategorilerinde mücadele edecek buz hokeyciler yetişecek. Türk Buz Hokeyi için bu projenin iyi bir alt yapı olduğuna inanıyorum” dedi.

Buz Hokeyi Okulu Projesinde görev yapan Antrenörler, çalışmalarırn verimli geçtiğini belirtirken, sporcuların keyifli ve istekli olduklarının altını çezdi. Antrenörler, “Çocuklar Erzurum’da olmaktan çok memnunlar” diye konuştu.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?

bahis siteleri Betboo giriş