logo

Çat Belediye Başkanı Saydın, AK Parti’den istifa sürecini anlattı

cat-belediye-baskani-sibli-saydin-4kpAK Parti eski Çat Belediye Başkanı Şibli Saydın,  yeniden aday edilmediği için AK Parti’den istifa ederek, Büyük Birlik Partisi’nden Belediye Başkan adayı oldu.

AK Parti’den istifa sürecini Kent Vizyon 25’e anlatan Saydın ile adaylık sürecini ve ilçeye yapılan çalışmaları konuştuk.  İlçede seçime iddialı hazırlanan Saydın, Çatlılar’dan yoğun ilgi görüyor.

Sayın Başkan ilçede biri bağımsız olmak üzere iki dönem belediye başkanlığı yaptınız, niçin AK Parti’den istifa ettiniz?

2004 yılında AK Parti’den 2009 yılında da bağımsız belediye başkanı seçildik. Daha sonra AK partiye geçtik.  Son seçimde partim beni aday yapmadı.  Erzurum AK Parti teşkilatı partiye emek verenlere sahip çıkmıyor. Teşkilatta vefasızlık kavramı var. Milletvekilimiz Cengiz Yavilioğlu, bu konuda bana çok destek verdi., ancak diğer vekiller ve teşkilat partiye uzun dönem hizmet verenlere aynı değeri vermiyor.   Sayın Yavilioğlu’nun önerisinin dikkate alınmaması da

AK Parti’ye kırgın mısınız?

Sayın  başbakanımız, partiye hizmet üretenlere çok değer veriyor. Bağımsız adayken AK Partiye katılım sürecinde kendisiyle kısa bir süre konuşma imkanı buldum.  Kimseye kırgın değilim ancak AK Parti  Erzurum teşkilatı partiye hizmet edenlere  yeterince sahip çıkmıyor. Bu durum Erzurum’da partinin oy oranını etkileyecektir.  Partide olanlardan Genel Merkezin haberi olmuyor.  Her şeye rağmen ilçeme hizmet etmeye devam edeceğim. Bugün AK Parti’de olsaydım 7 bin oyla rekora imza atacağıma inanıyordum.  Bu yolda beni yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum. Benim babam Burhanettin Saydın’da ilçeye 30 sene belediye başkanı olarak hizmet sunmuştur. Tek kuruş haram yememiştir, sadece bir evi vardı. Bizler bu  görevleri halka hizmet için istiyoruz.

Sayın Saydın niçin, Büyük Birlik Partisi?

Muhsin Yazıcıoğlu, çok sevdiğim bir liderdi. Parti misyonu benim dünya görüşlerime uygun olduğu için Büyük Birlik Partisi’ndeyim.

İlçeye bugüne kadar ne gibi hizmetler ürettiniz?

Çat bizden önce hizmet almadığı için genellikle alt yapı çalışmalarına yoğunlaştık. İlk icraatımız su şebekelerini yenilemek oldu. 18 kilo metreden ilçemize su getirdik. Çarşımızı asfaltladık. 2005 yılında 50 bin TL’lik sıcak asfalt attık. Mahallelerimize kilit taşı yaptık. Ödenek sorunu olmasına rağmen ilçemize elimizden geleni yaptık.

Terminal projesi ve  alt yapıyla ilgili projelerimizi ödenek olmadığı için askıya aldık.  İlçemize çöp süpürme makinası ve çöp kamyonu aldım. İlçeye iki depo yaptık. Elimizden gelen imkanlarla ilçemize bu kadar hizmet sunabildik, üçüncü dönem seçilmemiz halinde daha kapsamlı çalışmalar yapacağız.

İlçede hamam niçin kapatıldı, bu yönde tepki var?

Hamama yeterli talep olmadığından giderler fazla olduğundan kapattık. 40 bin lira gideri olan hamamın sadece 4 bin liralık geliri oluyordu. Bu konuda yeni formüller arıyoruz.

Sayın Başkan  Milletvekili, Sayın Cengiz Yavilioğlu, ilçeye yeterince hizmet etmediği yönünde eleştirliyor bu konuda neler söyleyeceksiniz?

Söylenilenlere katılmıyorum, Sayın Yavilioğlu, ilçemize özellikle eğitim alanında önemli çalışmalar yaptı.  16 derslikli okulun yapılmasını sağladı, ilçemizde geniş kapsamlı bir cami projesi kampusu devam ediyor.  Köylerinde sorunlarıyla bire bir ilgileniyor.İlçemize hizmet edenleri haksız yere eleştirmek doğru değil.

Son olarak neler söyleyeceksiniz?

Seçim sürecinin herkese hayırlı olmasını diliyorum. İlçem için elimden geleni yapmaya hazırım.

Söyleşi için teşekkür ederiz.

Ben teşekkür ederim….

 

Gamze İSPİRLİ

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?

#

Çat Belediye Başkanı Saydın, AK Parti’den istifa sürecini anlattı” için 4 Yorum

 1. HELAL SANA BAŞKANIN. DİKTATÖRÜN PARTİSİNDEN İSTİFA ETMEN TAM SANA YAKIŞAN HAREKET.

  HELAL SANA BAŞKANIM.FOTODA GARİBANLARIN SESİ GİBİ DURUYORSUN.ELLERİNDEN ÖPERİM.

 2. HEY SİTE GARİBANLARIN BABASI BAŞKANIN DÜRÜSTLÜK YÜZÜNÜ GÖSTEREN FOTOLARI NİYE KALDIRDIN

  SİZİ KINIYORUMMMMMM.

  O FOTOLARI BİZDEN ESİRGEMEYİN.

 3. SİTE SİTE YAYINLA BAŞKANIN DÜRÜSTLÜK TİMSALİ FOTOĞRAFLARINI,YOKSA O SİTEYİ BAŞINIZA YIKARIZ.

  EN BÜYÜK BAŞKAN ŞİBLİ BAŞKAN.BAŞKANDAN BAŞKASINA OY YOK.

  BÜTÜN OYLAR ŞİBLİ BAŞKANAA.

 4. Murat y. : diyor ki:

  Yedin içtin gittin ne çalışması

bahis siteleri