logo

ÇAT İLÇESİNDE KUTLU DOĞUM ETKİNLİKLERİ

 

BAŞKAN ARİF HİKMET KILIÇ (İHA/ERZURUM-İHA)

BAŞKAN ARİF HİKMET KILIÇ (İHA/ERZURUM-İHA)

Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, Kutlu Doğum Haftası’nda da boş durmadı. İlçede bulunan camilerde Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Mevlid-i Şerif okutan Başkan Kılıç, ilçe meydanında da vatandaşlara gül dağıttı.
Kutlu Doğum Haftası, Erzurum merkezde olduğu gibi ilçelerde de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Çat Belediyesi, Kutlu Doğum Haftası’nda oldukça anlamlı bir etkinliğe imzasını attı. Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç’ın talimatıyla ilçenin en büyük camisi olan Merkez Camii, Sakalı Şerif Camii,Eski Camilerin de Mevlid-i Şerif okutulurken, ilçe meydanında açılan stantlarda da vatandaşlara gül dağıtıldı.
Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, Allah Resulü’nün dünyayı şereflendirdiği bir zaman diliminin yıldönümünün idrak edildiğini belirterek, “Alemi şereflendiren ve bu aleme rahmet olarak gönderilen Kutlu Nebi’ye naçizane layık olabilirsek, ne mutlu bizlere” dedi.
Böylesi kutlu hafta, gün ve gecelerin insanlık için esasen birer kurtuluş ve rahmet kapısı olduğunu vurgulayan Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, “Allah, böylesi anlamlı ve önemli zaman dilimlerinden hepimizi ve tüm İslam alemini istifade edenlerden eylesin. Çat Belediyesi olarak bizler de bu niyazda pay sahibi olabilme adına bazı adımlar atalım istedik. İlçemizde Mevlid-i Şerif okuttuk, vatandaşlarımıza gül dağıttık. Allah izin verirse, yarın da Erzurum kent merkezinde stantlar açarak, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Erzurumlu hemşehrilerimize gül dağıtacağız” şeklinde konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?

bahis siteleri