logo

ÇAT’TA ‘GELECEĞİMİZ İÇİN AİLECE EL ELE’ PROJESİ TANITIM TOPLANTISI

 

ÇAT'TA PROJE TANITIMI (İHA/ERZURUM-İHA)

ÇAT’TA PROJE TANITIMI (İHA/ERZURUM-İHA)

Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘’Geleceğimiz İçin Ailece El Ele’’ projesinin tanıtım toplantısı Erzurum’un Çat ilçesinde yapıldı.
Çat Yatılı Bölge İlköğretim Okulu Konferans salonunda yapılan toplantıya Çat Kaymakamı Ramazan Pektaş, Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, Çat İlçe Emniyet Müdürü Muhsin Türkoğlu, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Reis Tanas, MHP İl Genel Meclis Üyesi Adnan Taş, merkez ve köy muhtarları ile belediye meclis üyeleri katıldı.
Çat Belediye Başkanı Kılıç, projenin ilçe açısından önemine değinerek projeye emeği geçenlere teşekkür etti.
Belediye olarak projeye her konuda destek vereceklerini belirten Kılıç, projenin ilçenin sosyal ve kültürel açıdan gelişmesine katkı sağlayacağını ifade etti.
İlçe Emniyet Müdürü Türkoğlu ise projeye destek olacaklarını belirterek, projenin ilçenin gelişmesi adına önemli bir yer edindiğini söyledi.
PROJE KOORDİNATÖRÜ TANAS PROJENİN ÖNEMİNİ ANLATTI
Konuşmaların ardından Proje Koordinatörü Süleyman Tanas, projenin tanıtımına yönelik sunum yaptı.
Tanas, projenin özellikle Çat’ta yaşayan kadınların sosyal ve kültürel hayatını geliştireceğini ifade etti.
Tanas, projeyle gelişim imkânı bulamayan kadınların sosyal kültürel, eğitsel, sanatsal ve mesleki faaliyetler bağlamında psikolojik destek hizmetleri yoluyla güçlendirileceğini söyledi.
Kadınlara yönelik çeşitli eğitimler düzenleneceğini belirten Tanas, “Aile içi sağlıklı iletişim yollarının benimsenerek, hayata farklı bir pencereden bakmalarını sağlamak amacıyla kadınlarımıza aile içi iletişim, okuma yazma, çocuk bakımı, hijyen gibi konuların yanında kadınların sosyal ve kültürel alanda geliştirilebilmeleri için yöreye uygun bilgisayar destekli mesleki eğitim kurs odaları oluşturularak, aile bütçelerine katkıda bulunmaları sağlanacaktır” diye konuştu.
Tanas, projenin kadın, erkek, çocuk tüm aile fertlerini içine aldığını belirterek, aile kavramının önemine değindi.
Toplantı sonunda Tanas, katılımcıların sorularını yanıtladı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?

bahis siteleri