logo

17 Haziran 2015

CENAZE ARACIYLA KAÇAK SİGARA TAŞIDILAR

araç

 

Erzurum Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü görevlilerince il genelinde kaçakçılık faaliyetlerinin önlenmesine yönelik yapılan çalışmalarda; düzenlenen 5 ayrı operasyonda toplam 122 bin 350 paket kaçak sigara ele geçirildi. Yapılan 5 ayrı operasyonunun en ilginç olanı ise cenaze aracına yapılan operasyondu. Cenaze aracında 75 bin paket kaçak sigara ele geçirildi.
Emniyet Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre, ilk operasyonda şüpheli bir araçta yapılan aramada toplam 15 bin paket kaçak sigara ele geçirildi, Şüpheli R.S, M.S.T. ve G.M. isimli şahıslar hakkında 5607 Sayılı Kanuna Muhalefet suçundan yasal işlem yapıldı.
KOM ekiplerinin yaptığı diğer bir operasyonda ise özel bir firmaya ait cenaze nakil aracında yapılan aramada toplam 75 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirildi. Şüpheli Y.Ö. ve B.E. isimli şahıslar hakkında 5607 Sayılı Kanuna Muhalefet suçundan yasal işlem yapıldı.
Yine bir şüpheli bir araçta yapılan aramada ise toplam 8 bin 100 paket kaçak sigara ele geçirilirken, şüpheli İ.Y. isimli şahıs hakkında 5607 Sayılı Kanuna Muhalefet suçundan yasal işlem yapıldı.
KOM ekiplerinin kovalamaca sonucu yakaladığı şüpheli 2 araçta yapılan aramada da toplam 20 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirildiği, Şüpheli E.S. ve U.İ. isimli şahıslar hakkında “5607 SKM” suçundan yasal işlem yapıldığı belirtildi.
Kaçak sigaraya yönelik gerçekleştirilen operasyonun sonuncusunda ise şüpheli bir araçta yapılan aramada toplam 3 bin 250 paket kaçak sigara ele geçirildiği, Şüpheli A.İ, T.T, Ü.İ. ve B.G. isimli şahıslar hakkında 5607 Sayılı Kanuna Muhalefet suçundan yasal işlem yapıldığı ifade edildi.
Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, haksız kazanç elde eden şahısların ve kaçakçılık faaliyetlerinin önlenmesine yönelik çalışmaların kararlılıkla devam ettiği belirtildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx