logo

07 Ağustos 2016

CHP’Lİ BAŞKANDAN DARBECİLERE ’SİZ DELİKANLI MISINIZ?’ TEPKİSİ

 

drtErzurum’un CHP’li Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, 15 Temmuz darbe girişimine kalkışanlara sert tepki gösterdi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ise destek çıktı. Kılıç, “Her şeyi bir kenara bıraktım; bir erkeğin yanında ailesi varken, o erkeğe efelenmek delikanlının kitabında kesinlikle yazmaz. Bu hainler, bu devletin koskoca Cumhurbaşkanını, ailesiyle birlikte tatil yaptığı otelde ortadan kaldırmaya gidiyorlar. Bunların delikanlılığı işte bu kadar” dedi.
Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, 15 Temmuz’daki hain darbe girişimini lanetledi, darbe girişiminin püskürtülmesi dolayısıyla şükür kurbanları kestirerek, milletin ve devletin bekası için dualar ettirdi. İlçe merkezinde düzenlenen program adeta bir demokrasi mitingine dönüşürken, Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, hain darbe girişimine kalkışanlara ateş püskürdü. Çat Kaymakamı Ramazan Pektaş, Garnizon Komutamı Yüzbaşı Mustafa Hazır Bulan, ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri ve yaklaşık 10 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilen programda konuşan Başkan Kılıç, “Peygamber ocağında hainlik olmaz, olamaz. Bu Vatanın ekmeğini yediği halde, suyunu içtiği halde dönüp bu vatana ihanet eden asker olmaz, olamaz. Olsa olsa hain olur, terörist olur, üniforma hırsızı olur. Sakın bu hainleri şerefli TSK’nın mensupları diye anmayalım. Bunlar, milletin birlik ve beraberliğini, ülkenin bölünmez bütünlüğünü parçalamayı amaçlamış hainler topluluğudur” diye konuştu.
“Milletimiz dünyaya bir mesaj verdi”
Türkiye’nin 15 Temmuz’da derin bir uçurumun kıyısından döndüğünü vurgulayan Başkan Kılıç, “Aziz milletimiz, kellesini koltuğuna aldı ve meydanlara sel olup aktı. Bu cesaret, bu kudret ve bu feraseti bir arada hiçbir millette göremezsiniz. Hangi partili olursa olsun, hangi siyasi görüş ve ideolojiyi taşırsa taşısın, o gece bu ülkeyi uçurumdan bu necip millet kurtardı. Hain darbecilerin karşısına alınlarından öpülesi bu millet çıktı. Tankların, tüfeklerin, topların önüne yüreği vatan aşkıyla çarpan bu millet çıktı. Bu yüzden hiç kimse, hiçbir terörist grup ve hiçbir hain yapılanma, bu milleti kesinlikle vatan sevgisiyle ve bayrak aşkıyla imtihan etmeye kalkışmasın. 15 Temmuz bu bağlamda dünyaya verdiğimiz en büyük mesajdır” ifadelerini kullandı.
“Bize düşen Allah’a şükürler etmektir”
Ülkede bertaraf edilen bu belanın ardından her bir Türk vatandaşının Allah’a şükretmesi ve birlik beraberliğimiz için niyazda bulunması gerektiğini kaydeden Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, “Allah, bu milletin dağılmasına fırsat vermedi. Bizi birbirimize öyle bir kenetledi ki; emperyalizm önümüzde dize geldi. Böyle bir ortamda bize düşen, Allah’a şükretmektir. Bu musibeti bertaraf ettiği için Rabbimize ne kadar şükretsek azdır. Bu bağlamda Çat Belediyesi olarak, Allah’a olan şükür borcumuzu en azından kurbanlar kestirerek ödemeye çalıştık. Kurbanlarımızdan akıttığımız her damla kan, inşallah bu millet için birlik ve beraberlik harcı olur. Allah kurbanlarımızı kabul eylesin” dedi.
Başkan Kılıç, konuşmasının devamında şunları söyledi:
“Delikanlı olan herkes bilir ki ve özellikle de Çatlı delikanlılar çok iyi bilir ki; bir erkeğin yanında eğer hanımı varsa, ailesi, eşi ve çocukları varsa, o erkeğe efelenmek veyahut saldırmak, ahlaksızlığın en büyüğüdür. Ama bu hainler ne yaptı? Sayın Cumhurbaşkanımızı, yanında eşi, gelini, kızları ve torunları olduğu halde ortadan kaldırmaya çalıştı. Tatil yaptıkları otele silahlarla saldırdı, uçağını düşürmeye çalıştı. Sorarım size, delikanlılık mıdır bu? Hangi delikanlının kitabında yazar bu? Dedim ya, bunların yaptığı baştan sona kadar hainliktir, alçaklıktır, terördür, teröristliktir. Bunların hak ettiği cezayı inanıyoruz ki yargı verecektir.”
Siyasi parti temsilcilerinin de birer konuşma yaptığı programda daha sonra kurbanlar kesildi, dualar edildi. Başkan Kılıç, kesilen kurbanların etlerinin ise, ilçedeki yoksul ailelerin evlerine kadar ulaştırılması talimatını verdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?

bahis siteleri