logo

CHPLİLERDEN KILIÇDAROĞLU’NA SALDIRI TEPKİSİ

 

Haber: Kerim BURUCU

Erzurum’da CHP üyeleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´na yönelik saldırıyı basın açıklamasıyla protesto etti.
CHP lideri Kılıçdaroğlu’na, Ankara’nın Çubuk ilçesinde katıldığı şehit cenazesinde saldırı girişimini protesto etmek isteyen CHP il başkanı ve beraberindekiler İstasyon meydanında toplandı. Polisin güvenlik önlemi aldığı basın açıklamasında Kılıçdaroğlu´na yönelik saldırıyı kınayan CHP İl Başkanı Bülent Oğuz İçişleri Bakanı ile Ankara Valisi’ni istifaya davet ederek şunları söyledi:
“Bugün ülkemizin başkentinde, şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu saldırı aynı zamanda şehidimiz ve onun ailesine karşıda yapılmış büyük bir saygısızlıktır. Yapılan saldırı sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provokasyon da değildir, bu son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır.  Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı derhal istifa etmelidir. Bu saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdır. Bu saldırının azmettiricileri bellidir. Adına gazete denen bir takım paçavralarda kimler Cumhuriyet Halk Partisi ni ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedef gösterdiyse. Bir takım operasyon kanallarında kimler sayın Genel Başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa.Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması için kimler talimat verdiyse. Meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine Gazi Mustafa Kemalin iki büyük eserimden biri dediği Cumhuriyet Halk Partisine kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa bu saldırının alt yapısını hazırlayanlar onlardır”

Oğuz şöyle devam etti: ” Toplumumuza kin ve nefret tohumu eken bundan da siyasi rantbekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri bugün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidirler. Askerimize kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlerle attığı manşetlerle milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler aynı emperyalist güçlerin hizmet karıdır. Aralarında açıkça bir amaç birliği vardır. Biz Cumhuriyet Halk Partisi nin bir üyesi olarak bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dim dik ayaktaydık ayakta durmayada devam edeceğiz.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?

bahis siteleri