logo

ÇİÇEKTEN HARMAN OLMAZ. YAR DERDE DERMA OLMAZ!


Gürhan Özorhan
gurhanozorhan2@hotmail.com

image

Sonbaharı kışa, baharı yaza, bağlamayı başarırsam:
Çan tokmağında yıllarca oturan ağlak sümüklüye ve yarenlerine söylenecek çok sözüm var benim!
Ömrümün harmanından çıkan yazılarımdan hoşnut olan veya olmayanlar: Gönlümün anakarasında avazlaşan sesimden selam sizlere!

Kanadı kırık yüreklerin daldan dala uçamayan kuş misali zamanın saatinde, tik tak seslerle uyanacak mı dersiniz?
Beyinleri midelerine bağlı, kulakları başkalarının cebinde bulunan göbeği şiş insan müsveddelerinin biriktiği havuz günümüzde dolup taşmakta!
Türk’e bir hayır gelmez Arap felsefesinden, atam bize bir din ver, Türk’ün öz nefesinden.( F.H.Dağlarca)
Kesemizden çıkana da, damarımızdan akana da yeter diyoruz artık! Aldığınız selam verdiğiniz; İşittiğiniz küfürler de ettiğinizdir bunu iyi biliniz!

Yaşadığımız günler: Aklı arabesk, gönlü boş bırakanların mutluluğunun tavan yaptığı günlerdir. Çan tokmağının yalama ettiği kıçlarınızla yere üfürmeniz, ülkemin havasını kirlettiğinizin farkındasınız sanırım!
Derenin taşıyla, dere kuşunu vurmak isteyenler; Tertemiz ve berrak akan derenin kuşu, sizin kirli sularınızda ötmesine inanmanız gaflet ve delalettir! 1944 yılında tabutluklarda zulüm görenlerin ülküsüdür Turan!

Aynadan çok birbirimizin yüzüne bakarak kör taklidi yapan körler, “ Bizim Turan diye bir ülkümüz var “ söylemlerini hatırlayınca: Ruhum dayak yiyiyor, kalbim mosmor. Gülümseyemiyorum çekin resmimi!

Çiçekten harman olmaz, yar derde derman olmaz ise: Saray çok odalı ve Bahçeli olur vesselam.
Baki selamlarımla, Ülküyle Kalınız..

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İSTANBUL SÖZLEŞMESİNE OBJEKTİF BAKIŞ…

  03 Temmuz 2020 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

  Son günlerde İstanbul Sözleşmesinin (Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi) kaldırılması konusundaki tartışmalar yoğunluk kazanıyor. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, önceki gün başkanlık yaptığı MYK ve il başkanları toplantılarında, kamuoyunda tartışılan İstanbul Sözleşmesi gündeme geldi. Edinilen bilgiye göre, Erdoğan kurmaylarına, “Çalışıp, gözden geçirin. Halk istiyorsa kaldırın. Halkın talebi kaldırılması yönündeyse, buna göre bir karar verilsin...
 • BEN SÖYLERİM KALEM YAZAR!

  19 Haziran 2020 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

  Uzun süredir yazmıyorum ve yazmamaya karar vermiştim.Gurbette suya benzedik gözyaşı,Taşa benzedik bağır, saza benzedik türkü olduk. Somun derdi olmalyanları; Somun derdi olanlar ayakta alkışlıyor! Gurbet bırak rüzgar deli deli essin, yağmur cise cise yağsın.Bırakta ıslanayım, şemsiye olma yağan yağmura.Ben söylerim kalem yazar.Güfte hazır bestecisini bekler! Arkamdan tuzak kuranlar, sözlerimle sizleri buğday başakları gibi savurur, tanelerinizin her birini Akdeniz’in derin sularına gömerim..Doğru bildiklerimi ve doğruları paylaştığımda...
 • MİLLİ EGEMENLİK VE 23 NİSAN COŞKUSU

  23 Nisan 2020 Tüm Manşetler, yazarlar

  Tarihçi Kübra ÖZDEMİR’in yazısı Bugün günlerden  23 Nisan. Bundan tam yüz yıl önce’’ Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’’ sözü ile  milletegemenliğine dayalı  Türk  Devleti’nin  kuruluşu ve kurtuluşunun  temelleri atılmıştır. Meclisin açılışında  öncü rol oynayan Mustafa Kemal  19 mayıs 1919 da samsun ‘a  ayak basarak ulusal Kurtuluş Savaşı’nı başlatmış, Erzurum ve Sivas kongrelerinde alınan kararlar ile  ulus egemenliğinin yine ulusun sağlayacağını ortaya koymuştur. ‘ Tek bir egemenlik vardır  o da ulus egemenliğidir ‘ anlayışıyl...
 • MİLLİ MÜCADELE KENTİNİN GURUR GÜNÜ

  07 Nisan 2020 yazarlar

  TARİHÇİ KÜBRA ÖZDEMİR’İN YAZISI   Türk tarihinde önemli bir yer edinen dadaşlar diyarı Erzurum 1. Dünya savaşı sırasında çok büyük acılara sahne olmuştur.  Bu süreçte insanlık tarihinde eşine rastlanılmayan vahşet ve katliama karşı milli bir şuur oluşmuş ve Erzurum kahramanlık destanı yazmıştır. Hınçak Taşlak Ermeni çetelerinin katliamına rağmen Erzurum halkı vatan, millet, bayrak sevgisini kaybetmemiş yaşlısı,  genci,  kadını,  erkeği,  milli birlik ve beraberlik anlayışıyla mücadelesini sürdürmüştür. 1917 yılında Rusya da...
bahis siteleri