logo

ÇİÇEKTEN HARMAN OLMAZ. YAR DERDE DERMA OLMAZ!


Gürhan Özorhan
gurhanozorhan2@hotmail.com

image

Sonbaharı kışa, baharı yaza, bağlamayı başarırsam:
Çan tokmağında yıllarca oturan ağlak sümüklüye ve yarenlerine söylenecek çok sözüm var benim!
Ömrümün harmanından çıkan yazılarımdan hoşnut olan veya olmayanlar: Gönlümün anakarasında avazlaşan sesimden selam sizlere!

Kanadı kırık yüreklerin daldan dala uçamayan kuş misali zamanın saatinde, tik tak seslerle uyanacak mı dersiniz?
Beyinleri midelerine bağlı, kulakları başkalarının cebinde bulunan göbeği şiş insan müsveddelerinin biriktiği havuz günümüzde dolup taşmakta!
Türk’e bir hayır gelmez Arap felsefesinden, atam bize bir din ver, Türk’ün öz nefesinden.( F.H.Dağlarca)
Kesemizden çıkana da, damarımızdan akana da yeter diyoruz artık! Aldığınız selam verdiğiniz; İşittiğiniz küfürler de ettiğinizdir bunu iyi biliniz!

Yaşadığımız günler: Aklı arabesk, gönlü boş bırakanların mutluluğunun tavan yaptığı günlerdir. Çan tokmağının yalama ettiği kıçlarınızla yere üfürmeniz, ülkemin havasını kirlettiğinizin farkındasınız sanırım!
Derenin taşıyla, dere kuşunu vurmak isteyenler; Tertemiz ve berrak akan derenin kuşu, sizin kirli sularınızda ötmesine inanmanız gaflet ve delalettir! 1944 yılında tabutluklarda zulüm görenlerin ülküsüdür Turan!

Aynadan çok birbirimizin yüzüne bakarak kör taklidi yapan körler, “ Bizim Turan diye bir ülkümüz var “ söylemlerini hatırlayınca: Ruhum dayak yiyiyor, kalbim mosmor. Gülümseyemiyorum çekin resmimi!

Çiçekten harman olmaz, yar derde derman olmaz ise: Saray çok odalı ve Bahçeli olur vesselam.
Baki selamlarımla, Ülküyle Kalınız..

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Merak ediyorum…

  20 Eylül 2019 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

    Annelere saygım sonsuz... Diyarbakır HDP İl Binası önünde şu an itibarıyla 43 aile dağda ki çocukları için eylem yapıyor. Bu çocukların bazıları 20 yıl. Bazıları 15 yıl. Kimi de 5 ila 10 yıldır dağda. Bu kadar uzun sürelerle dağda. Terör örgütü ile birlikte olmuş bu insanlar. İlla ki bir eyleme katılmışlardır. Ellerine asker, polis yada sivil kanı bulaşmıştır. Kim bilir kaç kişinin katili olmuşlardır... Şimdi, diyelim ki... PKK bu teröristlerin hepsini geri gönderdi. Ne olacak o zaman? Bu teröristlere nasıl bir işle...
 • Kim suçlu?!

  26 Ağustos 2019 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

  Hayır! Hepimiz suçlu değiliz... Yıllardır insanımızı bilimsel çağdaş eğitimden, sanattan uzak tutmak için elinden geleni yapan. Toplumu gerici, çağ dışı yönelimlere. Cemaat, tarikat ve vakıflara ve onların yurtlarına mahkum eden. İnsanları zihnen Ortadoğululaştıran. Cahilleştirip, emperyalizme köle yapmaya çalışanlar suçlu! Toplumda ki bu değişim ve dönüşümden. Kadın cinayetlerinden. Çocuk tecavüzleri ve ölümlerinden. Doğa katliamından. Yerüstü ve yeraltı kaynaklarımızın yağmalanmasından. Hırsızlık, arsızlık ve adam kayırmac...
 • NİÇİN ADAY OLDUNUZ?

  02 Şubat 2019 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

  Erzurum’da yerel seçim süreci büyük bir ivme kazanırken,  siyasi partiler adaylarının hemen hemen tümünü belirledi. Farklı platformlarda çeşitli partilerin adaylarıyla karşılaşma imkânı buluyoruz. Belediye başkanlığı önemli bir görev, kentlerin gelişmesinde yerel idarelerin önemli bir yeri var. Yerel seçimlerde siyasi partilere tercihlerden çok adayların donanımları ve projelerine oy verilmesi gerektiğini düşünenlerdenim. Donanımlı ve birikimli adayların, kendilerini çok iyi anlatması gerekiyor. Erzurum geçmişe göre daha iyi duru...
 • İKİMİZ BİR FİDANIN GÜLLER AÇAN DALIYIZ!

  08 Ocak 2019 Tüm Manşetler, yazarlar

    Yalan duvarının bordür taşları; neden yüzünü asarsın “ bu havada kuramaz” Gerdiğim yayın oku hedefi bulmuyor. Yalanlara öyle kandık ki gerçeklere inanmıyoruz! Bizim nesil, siyasi liderlerini duvardan duvara halıflex kaplı, kömür sobalı ve kömürle ısınan kaloriferli evlerde otururken tanıdık ve sevdik. Şimdikileri, asansörlü kombili bilmem kaç odalı saraylarda ikamet etmelerinden sensorlu, güneş enerjili Mevlana semazenleri oldukları için mi sevemedik? Birbirlerini taşlayan, İttifak dostları bu günler “ikimiz bir fidanın güller açan d...
iddaa tahminleri banko tahmin gaziantep escort