logo

22 Ağustos 2014

ÇİLE BÜLBÜLÜM ÇİLE!


Gürhan Özorhan
gurhanozorhan2@hotmail.com

GÜRHAN ABİ

Çantamda yanımda taşıdığım güzel sözler lugatı yok ama Türk sanat müziğinin değerli söz yazarları ve bestecilerinin ve yorumlayan sanatçılarımızın şarkı sözlerini belleğimde hep taşırım.
Türk milleti olarak son yıllarda yaşadığımızı her akli selim insan benden daha iyi anlatır ve yazar;. Kitabımızın ilk emri “ OKU “ yeter ki bunu yapın!

Dişlilere inat, ağzımdaki protezlerim takır takır ses çıkartma! Şimdilerde: yol stabile, araç modelsiz, yolcuda keyifsiz olunca, yolcu terminallide, çapsız ufuksuz ve sığ insanlarla dolu olur!

Siyasette genel başkanlar; Hitabeti ve karizması yüksek olanları bülbül gibi hep kafeste tutarlar! Gözü ile dinleyen, kulağı ile konuşan, eli yerine ayak parmaklarını kullanan hayvan etine maşuk insancıklarla yollarına devam etmeyi tercih ederler! İşte bizde parti içi demokrasi anlayışı böyle olunca lider sultası, parti içi muhalif sesleri kafeste tutmayı becerirlerken, bizlere de Çile Bülbülüm Çile şarkısını dillendirmekten başka bir bir şey kalmıyor?

Hemen her gün basında muhalif ve milliyetçi yazarların kalemi kırılıyorken ileri demokrasiden söz etmek; Balığı kavağa çıkarken görüntüsünü çekmeye benzer? Ama kırıldığımız yerden tekrar filizleneceğimizi ve boy vereceğimizi unutmuş gibidirler!

Erzurum Flaş Haber de yazmama referans olan, sayın Jale Alcan “ 2011 MHP Erzurum Milletvekili adayımız “ İletişim Fakültesi öğretim üyesi dışında, yeni sahibi tarafından gazeteden ayrılışımıza (kovulmamıza) üyesi bulunduğum Erzurum Gazeteciler Cemiyeti dahil, söz sahibi kişilerinde sessiz kalması beni üzen tarafıdır. Bu ayrılışı şık bulmayan, dostluk gösterisinde değil, gerçekten hep yanımda olan vefalı Asena kızımız sayın Alcan’a göstermiş olduğu yakın ilgi ve alakaya sonsuz teşekkürlerimi sunarım..

Cumhuriyetimizin yıkımında dolgu malzemesi olanlar; son bir kere vicdanlarıyla baş başa kalırken şunu da unutmayınız; Denizanaları gibi yaşamayı kabullenmeyiniz!

Yeri ve zamanı gelince: “ Hepimiz Milliyetçi değimliyiz? Milliyetçilik hiç kimsenin tekelinde değildir.” Diyoruz. Çok doğru sözler bunlar. Böyle geniş ve aydınlık bir perspektiften bakılınca milliyetçi düşünce milletin düşüncesi demek değil midir?
Milliyetçiliğin ölçüsü milletin ölçüsü demektir. Bu ahvalde, milli düşünce yazar ve çizerlerin susturulması aslında milli vicdanların susturulmasıyla eş anlamlıdır! Bu nedenle milliyetçi düşünce ayni zamanda demokrattır! Milli birliğimizin yaşaması ve güçlenmesi için katlandığımız sıkıntı ve fedakârlıklar, ayni zamanda, pürüzsüz ve arızasız bir demokrasinin yaşaması içindir. Türk milleti hürriyete âşık ve layıktır! Nefes alıp verişlerimiz şehzade korkularını yaşamaktan ne zaman kurtulursa, biliniz ki aydınlık, demokratik bir Türkiye’de ve Turan’da yaşamaktasınız.

Ülküyle Esen Kalınız.

GÜRHAN ÖZORHAN

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?

#

ÇİLE BÜLBÜLÜM ÇİLE!” için 1 yorum

 1. Sahin Karadag : diyor ki:

  Evet. Çok doğru.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • MİLLİ EGEMENLİK VE 23 NİSAN COŞKUSU

  23 Nisan 2020 Tüm Manşetler, yazarlar

  Tarihçi Kübra ÖZDEMİR’in yazısı Bugün günlerden  23 Nisan. Bundan tam yüz yıl önce’’ Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’’ sözü ile  milletegemenliğine dayalı  Türk  Devleti’nin  kuruluşu ve kurtuluşunun  temelleri atılmıştır. Meclisin açılışında  öncü rol oynayan Mustafa Kemal  19 mayıs 1919 da samsun ‘a  ayak basarak ulusal Kurtuluş Savaşı’nı başlatmış, Erzurum ve Sivas kongrelerinde alınan kararlar ile  ulus egemenliğinin yine ulusun sağlayacağını ortaya koymuştur. ‘ Tek bir egemenlik vardır  o da ulus egemenliğidir ‘ anlayışıyl...
 • MİLLİ MÜCADELE KENTİNİN GURUR GÜNÜ

  07 Nisan 2020 yazarlar

  TARİHÇİ KÜBRA ÖZDEMİR’İN YAZISI   Türk tarihinde önemli bir yer edinen dadaşlar diyarı Erzurum 1. Dünya savaşı sırasında çok büyük acılara sahne olmuştur.  Bu süreçte insanlık tarihinde eşine rastlanılmayan vahşet ve katliama karşı milli bir şuur oluşmuş ve Erzurum kahramanlık destanı yazmıştır. Hınçak Taşlak Ermeni çetelerinin katliamına rağmen Erzurum halkı vatan, millet, bayrak sevgisini kaybetmemiş yaşlısı,  genci,  kadını,  erkeği,  milli birlik ve beraberlik anlayışıyla mücadelesini sürdürmüştür. 1917 yılında Rusya da...
 • ÇANAKKALE DESTANI

  07 Nisan 2020 yazarlar

  TARİHÇİ KÜBRA ÖZDEMİR’İN YAZISI…. Çanakkale içinde aynalı çarşı Ana    ben   gidiyom   düşmana  karşı Of  gençliğim eyvah… Şair   bu   dizelerle  anlatıyor,   Çanakkale destanının ne kadar anlam yüklü  olduğunu  ve kelimelerin  kifayesiz kaldığını. Tarihin  en büyük ve gerçek  savaşlarından  birisidir  Çanakkale .  Kürdü ,  Türk’ü,  Lazı,   çerkezi   vatanın kurtarılması  için tek yürekti. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105’inci yıl dönümünde kefensiz yatan kahramanlarımızı kaleme almak istiyorum…. ...
 • DALGALANDIMDA DURULDUM!

  30 Ekim 2019 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

    Cırcır konuşan bir Çinliyi dinleyerek Çince öğrenebilir mi insan. Hayatımı ve anılarımı montajlama hevesi içinde değilim.. Pişmanlıklarımı da; arkeolojik kazı yaparak çıkarmanın bana bir faydası, hatalarımdan ders çıkarmak olmasıdır. Her insan hayatının bir karışık kasedi vardır. Bu karışık kasette yıllarca siyaseti önlü arkalı çalıp dinledim. Çok geçte olsa dinlemeyi bırakmayı başardım.. Mutluluğum,cezvelerden kabarıp kabarıp boşalıyor fincanlara, höpürdete höpürdete yudumluyorum sabah kahvemi, elimde si...
bahis siteleri