logo

22 Ağustos 2014

ÇİLE BÜLBÜLÜM ÇİLE!


Gürhan Özorhan
gurhanozorhan2@hotmail.com

GÜRHAN ABİ

Çantamda yanımda taşıdığım güzel sözler lugatı yok ama Türk sanat müziğinin değerli söz yazarları ve bestecilerinin ve yorumlayan sanatçılarımızın şarkı sözlerini belleğimde hep taşırım.
Türk milleti olarak son yıllarda yaşadığımızı her akli selim insan benden daha iyi anlatır ve yazar;. Kitabımızın ilk emri “ OKU “ yeter ki bunu yapın!

Dişlilere inat, ağzımdaki protezlerim takır takır ses çıkartma! Şimdilerde: yol stabile, araç modelsiz, yolcuda keyifsiz olunca, yolcu terminallide, çapsız ufuksuz ve sığ insanlarla dolu olur!

Siyasette genel başkanlar; Hitabeti ve karizması yüksek olanları bülbül gibi hep kafeste tutarlar! Gözü ile dinleyen, kulağı ile konuşan, eli yerine ayak parmaklarını kullanan hayvan etine maşuk insancıklarla yollarına devam etmeyi tercih ederler! İşte bizde parti içi demokrasi anlayışı böyle olunca lider sultası, parti içi muhalif sesleri kafeste tutmayı becerirlerken, bizlere de Çile Bülbülüm Çile şarkısını dillendirmekten başka bir bir şey kalmıyor?

Hemen her gün basında muhalif ve milliyetçi yazarların kalemi kırılıyorken ileri demokrasiden söz etmek; Balığı kavağa çıkarken görüntüsünü çekmeye benzer? Ama kırıldığımız yerden tekrar filizleneceğimizi ve boy vereceğimizi unutmuş gibidirler!

Erzurum Flaş Haber de yazmama referans olan, sayın Jale Alcan “ 2011 MHP Erzurum Milletvekili adayımız “ İletişim Fakültesi öğretim üyesi dışında, yeni sahibi tarafından gazeteden ayrılışımıza (kovulmamıza) üyesi bulunduğum Erzurum Gazeteciler Cemiyeti dahil, söz sahibi kişilerinde sessiz kalması beni üzen tarafıdır. Bu ayrılışı şık bulmayan, dostluk gösterisinde değil, gerçekten hep yanımda olan vefalı Asena kızımız sayın Alcan’a göstermiş olduğu yakın ilgi ve alakaya sonsuz teşekkürlerimi sunarım..

Cumhuriyetimizin yıkımında dolgu malzemesi olanlar; son bir kere vicdanlarıyla baş başa kalırken şunu da unutmayınız; Denizanaları gibi yaşamayı kabullenmeyiniz!

Yeri ve zamanı gelince: “ Hepimiz Milliyetçi değimliyiz? Milliyetçilik hiç kimsenin tekelinde değildir.” Diyoruz. Çok doğru sözler bunlar. Böyle geniş ve aydınlık bir perspektiften bakılınca milliyetçi düşünce milletin düşüncesi demek değil midir?
Milliyetçiliğin ölçüsü milletin ölçüsü demektir. Bu ahvalde, milli düşünce yazar ve çizerlerin susturulması aslında milli vicdanların susturulmasıyla eş anlamlıdır! Bu nedenle milliyetçi düşünce ayni zamanda demokrattır! Milli birliğimizin yaşaması ve güçlenmesi için katlandığımız sıkıntı ve fedakârlıklar, ayni zamanda, pürüzsüz ve arızasız bir demokrasinin yaşaması içindir. Türk milleti hürriyete âşık ve layıktır! Nefes alıp verişlerimiz şehzade korkularını yaşamaktan ne zaman kurtulursa, biliniz ki aydınlık, demokratik bir Türkiye’de ve Turan’da yaşamaktasınız.

Ülküyle Esen Kalınız.

GÜRHAN ÖZORHAN

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?

#

ÇİLE BÜLBÜLÜM ÇİLE!” için 1 yorum

 1. Sahin Karadag : diyor ki:

  Evet. Çok doğru.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Merak ediyorum…

  20 Eylül 2019 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

    Annelere saygım sonsuz... Diyarbakır HDP İl Binası önünde şu an itibarıyla 43 aile dağda ki çocukları için eylem yapıyor. Bu çocukların bazıları 20 yıl. Bazıları 15 yıl. Kimi de 5 ila 10 yıldır dağda. Bu kadar uzun sürelerle dağda. Terör örgütü ile birlikte olmuş bu insanlar. İlla ki bir eyleme katılmışlardır. Ellerine asker, polis yada sivil kanı bulaşmıştır. Kim bilir kaç kişinin katili olmuşlardır... Şimdi, diyelim ki... PKK bu teröristlerin hepsini geri gönderdi. Ne olacak o zaman? Bu teröristlere nasıl bir işle...
 • Kim suçlu?!

  26 Ağustos 2019 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

  Hayır! Hepimiz suçlu değiliz... Yıllardır insanımızı bilimsel çağdaş eğitimden, sanattan uzak tutmak için elinden geleni yapan. Toplumu gerici, çağ dışı yönelimlere. Cemaat, tarikat ve vakıflara ve onların yurtlarına mahkum eden. İnsanları zihnen Ortadoğululaştıran. Cahilleştirip, emperyalizme köle yapmaya çalışanlar suçlu! Toplumda ki bu değişim ve dönüşümden. Kadın cinayetlerinden. Çocuk tecavüzleri ve ölümlerinden. Doğa katliamından. Yerüstü ve yeraltı kaynaklarımızın yağmalanmasından. Hırsızlık, arsızlık ve adam kayırmac...
 • NİÇİN ADAY OLDUNUZ?

  02 Şubat 2019 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

  Erzurum’da yerel seçim süreci büyük bir ivme kazanırken,  siyasi partiler adaylarının hemen hemen tümünü belirledi. Farklı platformlarda çeşitli partilerin adaylarıyla karşılaşma imkânı buluyoruz. Belediye başkanlığı önemli bir görev, kentlerin gelişmesinde yerel idarelerin önemli bir yeri var. Yerel seçimlerde siyasi partilere tercihlerden çok adayların donanımları ve projelerine oy verilmesi gerektiğini düşünenlerdenim. Donanımlı ve birikimli adayların, kendilerini çok iyi anlatması gerekiyor. Erzurum geçmişe göre daha iyi duru...
 • İKİMİZ BİR FİDANIN GÜLLER AÇAN DALIYIZ!

  08 Ocak 2019 Tüm Manşetler, yazarlar

    Yalan duvarının bordür taşları; neden yüzünü asarsın “ bu havada kuramaz” Gerdiğim yayın oku hedefi bulmuyor. Yalanlara öyle kandık ki gerçeklere inanmıyoruz! Bizim nesil, siyasi liderlerini duvardan duvara halıflex kaplı, kömür sobalı ve kömürle ısınan kaloriferli evlerde otururken tanıdık ve sevdik. Şimdikileri, asansörlü kombili bilmem kaç odalı saraylarda ikamet etmelerinden sensorlu, güneş enerjili Mevlana semazenleri oldukları için mi sevemedik? Birbirlerini taşlayan, İttifak dostları bu günler “ikimiz bir fidanın güller açan d...
iddaa tahminleri banko tahmin gaziantep escort