logo

ÇİMEN: ’HAVAALANI VE DOĞALGAZIN TEMELİ MHP’NİN ESERİDİR’

 

çiiMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili Adayı Ertürk Çimen Aşkale’de seçmenle buluştu.
Esnaf ziyareti yapan, Vatandaşla yüz yüze görüşen Ertürk Çimen, ‘Aşkaleli diyor ki; terör tavan yapmış, ekonomi bitmiş, iktidar partisi sorumluluk almıyor, muhalefet partileri gibi konuşuyor’
Çimen, yaptığı açıklamada, Aşkalelinin AKP İktidarının ülkede kaos meydana getirdiğini bildiğini, AKP’nin hala vatandaşa muhalefet partileri gibi konuştuğunu söyledi.
13 yıllık AKP iktidarında Erzurum’a raylı sistemi getirilemediğini, hızlı trenin Erzurum’a kadar ulaşmadığına dikkat çeken MHP’li Çimen, AKP zihniyetinin Erzurum’la, Erzurumluyla alay ediğini iddia etti.
Çimen şöyle konuştu:
‘Hızlı tren, raylı sistem bir tarafta dursun, 13 yılda AKP iktidarı büyük yatırımlara imza atamamıştır. Şehircilik manasında sınıfta kalmışlardır. Hükümetin desteğini alamayan bir Erzurum var karşımızda. İşsizlik dev gibi, ekonomi kötü, Erzurumlu esnaf kan ağlıyor. Emekli geçinemiyor, çalışan ayın sonunu getiremiyor. Bunlar gerçekler. Biz bu gerçekleri dile getirince AKP’liler bundan çok rahatsız oluyor. Diyorlar ki, Erzurum’a kara tablo çiziyorlar, karamsarlık salıyorlar, umutsuzluk aşılıyorlar. Hiçte öyle bir niyetimiz yok. Gerçekleri vatandaşa anlatıyoruz ki, vatandaş durumu bilsin ve AKP’ye oy vermesin. Aldatmaya, algı operasyonlarına kanmasın. MHP ne desin; Erzurum’da her şey güllük gülistanlık, milli gelir artmış, işsiz genç yok, esnaf iyi, emekli hayatından memnun, köylü, çiftçi ürettiğinin karşılığını fazlasıyla alıyor. Ülkede terör yok, huzur var..Böyle mi konuşalım. Yalan mı konuşalım. AKP zihniyeti yalan konuşabilir, iftira edebilir. Ama bizler böyle yalan dolan üzerine siyaset kuramayız. Doğru her zaman bir tanedir. O doğruyu da Erzurumlu, Aşkaleli vatandaşlarımız çok iyi görüyor. AKP’nin sınıfta kaldığını, karnesinin geçer not alamadığını artık kendileri de görmeliler.’
SİVİL HAVALANI TERMİNAL BİNASI VE doğalgaz
MHP Milletvekili adayı Ertürk Çimen, AKP iktidarının MHP tarafından temelleri atılan yatırımları da kendilerinin yaptığını söylediklerini, doğalgaz ve hava terminal binasının temellerinin MHP iktidarı döneminde atıldığını belirtti.
Şehircilik anlamında Erzurum’a çivi çakılmasının MHP İktidarı ile mümkün olduğunun altını çizen Ertürk Çimen, şehrin su sıkıntısına, şehrin trafik akışının rahatlatılması için Erzurum’da ilk alt geçitlerin yine MHP li Büyükşehir Belediye Başkanının imzasının olduğunu bildirdi.
‘AKP iktidarı bir yatırım yaptı tabiî ki Erzurum’a. Nedir o yatırım? Vatandaşa bir büyük kule yaptılar o da yıkıldı. Temeline müteahhit yolsuzluğu bulaştı. Palandökene suni kar elde etmek için bir havuz yaptılar, su tutmuyor, orada da müteahhit yolsuzluğu var.
Sağlıkta dönüşüm dediler, branşlarında iyi doktorları özel hastanelere kaçırdılar. İlaç alıyorsun para veriyorsun, muayene oluyorsun para ödüyorsun. Merdiven altı ilaç üretimi yapıyorsun. Ucuz ilaç veriyorum diyorsun. Ama ne hikmetse o ilaçların büyük bölümü hastayı iyi etmiyor.
İşsize iş bulamıyorsun, emekli rahat nefes alamıyor, Erzurumlu esnafın ümüğüne çökmüşsün. Esnaf iflasa doğru gidiyor, Köylü, çiftçi perişan, kamu çalışanlarının arasını açmışsın, insanları birbiri ile kavgalı hale getirmişsin. Şimdi de çıkıp vatandaşa bize oy verin sorunlarınızı çözelim. 13 yıl yetmedi, kaç 13 yıl daha istiyorsunuz’ şeklinde konuşan Çimen, Erzurumlulara seslenerek, sözlerini şöyle sürdürdü:
MHP İKTİDARA YÜRÜYOR
“Sevgili Erzurumlular, AKP’liler sizden şunu istiyor, oy verin, yerimizi iyice sağlamlaştırın bizler yolsuzlukları, terörü size unutturalım. HDP ile yine bir çözüm süreci başlatalım kamuoyunu bu tür düzmece işlerle uyutalım. Yolsuzlukların üzeri kapansın, kimse hesap sormasın. Bütün dertleri bu. Birilerini himaye etmektir.
MHP iktidara yürüyor. İnşallah iktidar olursak, yolsuzlukların üzerine gidilecek. Yetimin hakkı, vatandaşın hakkı sonuna kadar sorulacak. Terör kökünden kazınacak. Türk Milleti bayrak, vatan millet değerlerini kaybetmeden, çözüm süreci aldatmalarına mahkum kılınmadan terörle en güçlü biçimde mücadele edilecek.
Unutmayın 17, 25 Aralık operasyonlarını, unutmayın teröristlerin dağdan akın akın getirilerek mahkemeler aracılığı ile serbest dolaşmalarını, Unutmayın, herkesin gözünün önünde teröristlerin hendek kazdıklarını, Türk askerini, polisini şehit etmek için bomba düzeneklerini yollara döşediklerini, Unutmayın meydanlarda terörist kılıklı türkücülerle aynı türküleri çığırdıklarını, unutmayın ve zihninizde sürekli bulundurun. Sandığa öyle gidin.
Bir şeyi daha hiç unutmayın; O da Milliyetçi Hareket Partisi’nin Büyük Türk Milleti’nin yanında olduğunu.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?

bahis siteleri