logo

ÇİMEN: “İŞ KURAN GİRİŞİMCİDEN VERGİ ALINMAYACAK”

 

çiMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili Adayı Ertürk Çimen seçmenle buluşmaya devam ediyor. Erzurum’u karış karış dolaşan MHP’li Çimen’e seçmen dert yanmaya, sorunlarını aktarmaya devam ediyor.
Seçmen tarafından ilgi ile karşılanan Çimen’e vatandaş ‘İşsiz gençler ne olacak?’ diye soruyor.
Vatandaş ve esnaf gezilerini sürdüren Ertürk Çimen Şehit Aileleri Derneği ile Sanayi Cemiyet Başkanını ziyaret etti.
Şehit Aileleri Derneği Başkanı Hatem Tetik ile bir süre görüşen MHP’li Çimen yaptığı açıklamada, terörün bu kadar ön planda olmasının en büyük nedeninin uydurulmuş bir çözüm süreci olduğunu söyledi.
‘Maalesef son 3 yıldır uygulanan çözüm süreci rezaleti sonucu şehrimize gelen şehit sayısı 512’ye ulaşmıştır’ diyen Çimen, yıkım sürecinden vazgeçmiş görünen AKP’ye Erzurumlunun gereken cevabı sandıkta vereceğini söyledi.
ÇÖZÜM SÜRECİNDE PKK ELİNİ DAHA ÇOK GÜÇLENDİRDİ
MHP Milletvekili Adayı Ertürk Çimen, AKP iktidarının uyguladığı yanlış ve yandaş politikalar sonucu ülkenin teröre teslim edildiğini, ‘Analar ağlamayacak’ denilerek daha çok anaların gözyaşlarına neden olduklarını belitti.
‘AKP iktidarının gözleri önünde hendekler kazıldı, yollara bombalar döşendi ses çıkarmadılar. Güvenlik güçlerimiz müdahale edelim dediler AKP iktidarı onlar müdahale etmedikçe siz müdahale etmeyin talimatlarıyla güvenlik güçlerimizin ellerini ve kollarını bağladılar.’ şeklinde konuşan Ertürk Çimen, bütün bu olup bitenlerin müsebbibi AKP iktidarının olduğuna işaret etti.
13 YILLIK AKP İKTİDARI NEREDE?
AKP İktidarının 13 yılda Erzurum’u kalkındıracak hiçbir şey yapmadıklarını ifade eden MHP’li Ertürk Çimen, şunları söyledi:
‘AKP’liler gittikleri her yerde diyorlar ki, Erzurum’u şaha kaldırdık, kalkındırdık, hatta dünya kendi yaptık. Bir de rakam ve istatistiklerin, gerçeği beynimize mıh gibi çakan tablosuna bakalım. DPT, TÜİK gibi ciddi kuruluşların hazırladığı temel ekonomik göstergelere baktığımızda Erzurum’un ağır hasta olduğunu görüyoruz.
Kalkınmada 82 ilin en son sıralarındayız. Ne yazık ki işsizlikte birinciyiz, kalkınmada sonuncuyuz.
Şimdi AKP’lilere soruyorum; Bu gerçek ve çetin tabloda 13 yıllık AKP iktidarının payı ve sorumluluğu nedir? Biri çıkıp cevap versin.
Dönüm geriye bakanlar, son 20 yılda Erzurum’un büyük eser fukaralığını fark ediyorlar. Vatandaş diyor ki Erzurum’a neden Şeker Fabrikası gibi bir büyük eser kurulmadı!
Halen, çimentonun mirası ile geçiniyoruz. Özelleşen çimento, bu haliyle yatırım zincirdi ve devi haline geldi. Neden AKP devrinde böyle büyük eserlerin sahibi olamadık. Bir büyük kule yaptılar o da yıkıldı. Temeline müteahhit yolsuzluğu bulaştı diyor. Bunları ben demiyorum vatandaş diyor, vatandaş soruyor. Haydı çıkın da vatandaşın karşısına bu konularda bir özeleştiri yapında görelim.
Bu AKP’liler ne yapıyor, sanki 13 yıldır onlar iktidarda değilmiş gibi davranıyorlar. Vatandaşa ne diyorlar, işsizliği ortadan kaldıracağız, yeni iş kuran girişimciye destek olacağız. Peki adama sormazlar mı kardeşim 13 yıldır MHP’mi iktidardaydı yoksa AKP mi?
MHP olarak biz her zaman şunu söylüyoruz; Erzurum Marmara Bölgesi seviyesine gelene kadar teşvik amaçlı işveren primi ve sigorta priminden muaf durumda olmalıdır. Bu uygulama istihdamı artırır. Çalışarak üreterek iyi seviyelere gelebiliriz. AKP’nin kaçacak hiç bir köşesi kalmamıştır.
MHP iktidarında yeni iş kuran girişimcilerden vergi alınmayacak. MHP vatandaşın, esnafın yanındadır.
Benim vatandaşlarından, değerli Dadaşlardan istediğim, aldatmacalara inanmamalarıdır. Algı operasyonlarının birer parçası olmamalarıdır.’

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?

bahis siteleri