logo

13 Haziran 2016

ÇİMENÖZÜ KÖYÜ DELİKTAŞ MEZRASI’NDA YAŞAYAN VATANDAŞLAR BAŞKAN SEKMEN’DEN DESTEK BEKLİYOR

image image image

Bingöl ve Erzurum sınırında bulunan resmi olarak Erzurum Büyükşehir Belediyesi sınırlarında olan Çat İlçesinin Çimenözü Köyü’ne bağlı Deliktaş  ve Kütüklü Mezrasında bozuk olan yollarının bir an önce düzeltilmesini isteyen vatandaşlar, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in mezranın yolunun yapılması konusunda verdiği sözü tutmasını istediler.
Eve giderken yolda çektikleri sıkıntıları anlatan Köylüler, hastaneye gidemediklerini, şehirle olan bağlantılarının tamamen koptuğunu belirttiler. İki şehir sınırında olmanın dezavantajını yaşadıklarını anlatan mezra halkı bu yol çilesinden kurtulmak istediklerini söylediler.
Mevcut köy yolunun bozukluğundan şikâyet eden köylüler, “Evimize gitmek için kullandığımız tek yol olan köyün bu yolu, ben kendimi bildim bileli bu haliyle perişan halde. Bakımsızlığı yüzünden artık yol, yol olmaktan çıkmış durumda. Yoldan çok dağlık, taşlık bir alanı andırıyor. Bu yolun güzel bir bakıma ihtiyacı var. Biz köylüler bu yolun bu halinden bıktık, usandık. Araçlarımız bu yolda özelikle kar yağdığı zamanlarda geçemiyor. Bu bölgede yaklaşık 50 hane var. Bu haneler de yaklaşık 425 kişi yaşıyor. Kış mevsiminde çok zor anlar yaşıyoruz.” dediler.
Köy öğretmeni Ramazan Kaya ise yaşadıkları sorunları şöyle anlattı “Kışın, kardan geçilmiyor. Öğrencilerim ulaşım konusunda sorun yaşayıp, mağdur oluyor. Çoğu kez araçlarımız bu yolda mahsur kalıyor ve araçlarımızı traktör ile çekmek durumunda kalıyoruz. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mehmet Sekmen’in, köy yolunun yapılması konusunda verdiği sözü tutmasını istiyoruz. İki şehir sınırında olmak bizim için dezavataj. Resmi olarak Erzurum sınırındayız’’

image

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?

bahis siteleri