logo

08 Ocak 2016

ÇOCUK EVLERİ’NE ANLAMLI DESTEK

asp çocuk evi

 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Çocuk Evleri’nde kalan çocuklara ‘’Değerler Eğitimi Projesi’’ kapsamında, İbrahim Hakkı Ortaokulu branş öğretmenleri tarafından özel ders verildi.
İbrahim Hakkı Ortaokulu tarafından hediye edilen kitaplarla düzenlenen okuma programının ardından çocuklara Türkçe, İngilizce ve Fen Bilgisi derslerinde etüt çalışması yapıldı.
Çocuklarla tek tek ilgilenen öğretmenler, sınav haftasında çocukları ders çalıştırma imkanı buldu.
İbrahim Hakkı Ortaokulu Müdürü Dursun Somun, devlet korumasındaki çocukların başarı çıtasının yükseltilmesi amacıyla bu gibi etkinliklerin devam edeceğini ifade etti.
Projeyi önemsediklerini belirten Somun, devlet korumasındaki çocukların eğitimine destek olmanın kendilerini mutlu etiğini söyledi.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Cemil İlbaş ise projeyle öğrencilerin eğitim hayatına destek sağlandığını ifade etti.
İlbaş, ‘’Değerler Eğitimi Projesi kapsamında yapılan bu anlamlı etüt çalışması için İbrahim Hakkı Ortaokulu yönetici ve öğretmenlerine teşekkür ediyoruz. Çocuklarımızın eğitim alanında ki eksiklikleri giderilmiş oluyor’’ dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?

bahis siteleri