logo

02 Nisan 2015

ÇOMAKLI ERZURUM’U TANITTI

COMAKLI

Cine5 için çekilen Burcu İle Çetin Yollar isimli Belgeselin çekimleri bu hafta Erzurum’da yapıldı.
Ünlü Rallici Burcu Çetinkaya ‘nın sunuculuğunu yaptığı Burcu İle Çetin Yollar isimli belgeselin çekimleri için Erzurum’a gelen Cine5 yapım ekibi Erzurum yemekleri, Cirit gibi folklorik kültür öğelerimizin yanı sıra kadın Folkloru ile ilgili bir bölümde çekti.
Erzurum Kadınının geleneksel yaşantısı ve geleneksel folklorik kıyafetlerinin tanıtıldığı bölümde AK Parti Milletvekili Aday adayı Araştırmacı -Yazar Zekiye Çomaklı konuk oldu.
Tam aday adaylığının belirlenmesi beklenen en stresli haftasına denk gelen çekimlerde Çomaklı her zamanki Erzurum sevgisi ve sempatik tavırları ile ekibin gönlünü fethetti.
Çomaklı; geçmişte çok önemli olan ve Erzurum da kadınların kaybolan kültürlerinden biri olan” Baca Oturmaları” nı anlatıp, kadın şiirleri okumasının yanı sıra kadın Folklor kıyafetini kadar bir genç kıza giydirdiği Gümüş Kemerli, iğne oyalı yazmalı en ince ayrıntısına anlattı.
18 Nisan da yayınlanacak olan programı, İstanbul’u bırakıp Urfa’da yaşamaya başlayan ve tesettüre giren sunucu Burcu Çetinkaya sundu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?

www.backlinktr.biz | 523: Origin is unreachable

Error 523 Ray ID: 5355910fa96fcba4 • 2019-11-14 02:31:00 UTC

Origin is unreachable

You

Browser

Working
Vienna

Cloudflare

Working
www.backlinktr.biz

Host

Error

What happened?

The origin web server is not reachable.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Check your DNS Settings. A 523 error means that Cloudflare could not reach your host web server. The most common cause is that your DNS settings are incorrect. Please contact your hosting provider to confirm your origin IP and then make sure the correct IP is listed for your A record in your Cloudflare DNS Settings page. Additional troubleshooting information here.